Jubileusz Grupy Raben

C

31-03-2016

Badania TNS potwierdzają, że Polacy dostrzegają, iż firmy rodzinne wyróżnia autentyczność, bliskość i wiarygodność. Przedsiębiorstwa tego typu postrzegane są również jako te, które wyjątkowo cenią pracowników.  Firmy rodzinne to zwykle długa tradycja oraz odpowiedzialność za dobry wizerunek firmy, której działania zaświadcza się własnym nazwiskiem. 1 kwietnia 2016 roku Grupa Raben obchodzi jubileusz dwudziestopięciolecia działalności na polskim rynku. W tym samym roku świętuje również osiemdziesięciopięciolecie świadczenia usług w Europie.     Historia Grupy Raben została zainicjowana przez dziadka dzisiejszego CEO, który w 1931 roku otworzył firmę transportową. W latach sześćdziesiątych, gdy ojciec aktualnego prezesa kierował już firmą, Grupa Raben rozwijała m.in. transport tekstyliów do i z Polski. W latach osiemdziesiątych Ewald Raben pracował jako kierowca w rodzinnym przedsiębiorstwie, dzięki czemu lepiej poznał Polskę. Po 1990 roku, jako student pierwszego roku na wydziale transportu, przyjechał do Polski, by otworzyć tu oddział firmy Raben. Kupił wtedy mapę Polski i zaznaczył dwanaście punktów, które stanowić miały oddziały ulokowane w różnych częściach kraju.   - Nasza siedziba, mieszcząca się pierwotnie w Baranowie pod Poznaniem, stanowiła miejsce pracy dla 12 osób. Do dyspozycji mieliśmy jeden magazyn wynajmowany od Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu. W 1993 roku rozpoczęliśmy w Gądkach pod Poznaniem budowę pierwszego własnego magazynu - wspomina Prezes Grupy Raben, Ewald Raben.   Dziś na mapie Polski jest niemal 50 oddziałów Grupy Raben zatrudniających 4700 osób. Do dyspozycji klientów jest w Polsce ponad 500 000 metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni magazynowych, a flota w osiągnęła w Europie poziom 6000 pojazdów. Tylko w zeszłym roku oddano do użytku 100 nowych, niskoemisyjnych ciężarówek marki Mercedes, spełniających surową normę środowiskową EURO6.   - 25 lat działalności na polskim rynku i 85 w Europie skłania do refleksji i wspomnień. Dziś wciąż są ze mną ludzie, którzy ćwierć wieku temu zaufali dwudziestodwuletniemu Holendrowi i uwierzyli, że uda mu się stworzyć międzynarodową firmę logistyczną. W ciągu kolejnych lat dołączyli do nas następni ludzie  z pasją, którzy z ogromnym zaangażowaniem budują markę Raben. I to jest właśnie mój największy sukces. Gdy dziś myślę o początkach i historii Grupy Raben, czuję jeszcze większą odpowiedzialność za decyzje, które podejmuję. Ręczę za nie nie tylko swoim nazwiskiem, ale i opinią, reputacją trzech pokoleń mojej rodziny. Mam przeświadczenie, że jestem tylko jednym z zarządzających w długiej tradycji firmy Raben, ponieważ wierzę, że wiele jeszcze przed nami – podsumowuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.  

Raben jubileusz 1Badania TNS potwierdzają, że Polacy dostrzegają, iż firmy rodzinne wyróżnia autentyczność, bliskość i wiarygodność. Przedsiębiorstwa tego typu postrzegane są również jako te, które wyjątkowo cenią pracowników.  Firmy rodzinne to zwykle długa tradycja oraz odpowiedzialność za dobry wizerunek firmy, której działania zaświadcza się własnym nazwiskiem. 1 kwietnia 2016 roku Grupa Raben obchodzi jubileusz dwudziestopięciolecia działalności na polskim rynku. W tym samym roku świętuje również osiemdziesięciopięciolecie świadczenia usług w Europie.

 

 

Historia Grupy Raben została zainicjowana przez dziadka dzisiejszego CEO, który w 1931 roku otworzył firmę transportową. W latach sześćdziesiątych, gdy ojciec aktualnego prezesa kierował już firmą, Grupa Raben rozwijała m.in. transport tekstyliów do i z Polski. W latach osiemdziesiątych Ewald Raben pracował jako kierowca w rodzinnym przedsiębiorstwie, dzięki czemu lepiej poznał Polskę. Po 1990 roku, jako student pierwszego roku na wydziale transportu, przyjechał do Polski, by otworzyć tu oddział firmy Raben. Kupił wtedy mapę Polski i zaznaczył dwanaście punktów, które stanowić miały oddziały ulokowane w różnych częściach kraju.

 

Nasza siedziba, mieszcząca się pierwotnie w Baranowie pod Poznaniem, stanowiła miejsce pracy dla 12 osób. Do dyspozycji mieliśmy jeden magazyn wynajmowany od Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu. W 1993 roku rozpoczęliśmy w Gądkach pod Poznaniem budowę pierwszego własnego magazynu – wspomina Prezes Grupy Raben, Ewald Raben.

 

Dziś na mapie Polski jest niemal 50 oddziałów Grupy Raben zatrudniających 4700 osób. Do dyspozycji klientów jest w Polsce ponad 500 000 metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni magazynowych, a flota w osiągnęła w Europie poziom 6000 pojazdów. Tylko w zeszłym roku oddano do użytku 100 nowych, niskoemisyjnych ciężarówek marki Mercedes, spełniających surową normę środowiskową EURO6.

 

25 lat działalności na polskim rynku i 85 w Europie skłania do refleksji i wspomnień. Dziś wciąż są ze mną ludzie, którzy ćwierć wieku temu zaufali dwudziestodwuletniemu Holendrowi i uwierzyli, że uda mu się stworzyć międzynarodową firmę logistyczną. W ciągu kolejnych lat dołączyli do nas następni ludzie  z pasją, którzy z ogromnym zaangażowaniem budują markę Raben. I to jest właśnie mój największy sukces. Gdy dziś myślę o początkach i historii Grupy Raben, czuję jeszcze większą odpowiedzialność za decyzje, które podejmuję. Ręczę za nie nie tylko swoim nazwiskiem, ale i opinią, reputacją trzech pokoleń mojej rodziny. Mam przeświadczenie, że jestem tylko jednym z zarządzających w długiej tradycji firmy Raben, ponieważ wierzę, że wiele jeszcze przed nami – podsumowuje Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C