Jungheinrich otrzymał platynowy certyfikat odpowiedzialnego biznesu

C

09-02-2022

Koncern Jungheinrich otrzymał platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju przyznawany przez agencję ratingową EcoVadis.

EcoVadis przyznaje status platyny tylko jednemu procentowi spośród certyfikowanych firm. Organizacja przeanalizowała zaangażowanie w zrównoważony rozwój ponad 85 000 podmiotów.

– Jungheinrich tworzy zrównoważoną wartość. Dla nas jako firmy rodzinnej oznacza to, że łączymy odpowiedzialność społeczną i ekologiczną z rozwojem przedsiębiorstwa. To napędza nas do projektowania rozwiązań intralogistycznych dla magazynu przyszłości. Platynowy certyfikat EcoVadis jest dla nas wspaniałym potwierdzeniem tego i oczywiście jednocześnie zobowiązaniem do kontynuowania kierunku, który obraliśmy – mówi dr Lars Brzoska, prezes zarządu Jungheinrich AG.

Jako uzasadnienie wyróżnienia EcoVadis wskazuje na intensywne działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, przede wszystkim w kategoriach środowiska, prawa pracy i praw człowieka oraz zrównoważonych zakupów. Jungheinrich przed laty zobowiązał się do przestrzegania własnego kodeksu pracy i praw człowieka we wszystkich swoich spółkach-córkach w 40 krajach na całym świecie. Grupa jest również zaangażowana w paryski cel klimatyczny uzyskania limitu wzrostu temperatury na poziomie 1,5 °C i zobowiązała się, że osiągnie neutralność klimatyczną.

Obecne wyróżnienie jest trzecią z rzędu nagrodą przyznaną przez EcoVadis dla Jungheinricha. Firma otrzymała już złote certyfikaty w 2019 i 2020 roku.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C