Just – in – time, czyli Wincanton dla Plastic Omnium

C

14-07-2010

  {modal href="/images/stories/wincanton2_big.jpg"} {/modal} Wincanton, twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, rozpoczął współpracę z Plastic Omnium. Firma jest liderem rynku w branży automotive w sektorze wyposażenia dla przemysłu samochodowego, ponadto specjalizuje się w systemach miejskich. Wincanton wychodząc naprzeciw potrzebom Plastic Omnium zaoferował usługę standtrailer. Rozwiązanie w systemie just in time, gwarantuje, że załadunek trwa od kilku do kilkunastu godzin od zgłoszenia. Naczepa jest ładowana bezpośrednio na linii produkcyjnej Plastic Omnium.   Wincanton w ciągu trzech kwadransów jest zobowiązany do odbioru pełnej naczepy i podstawienia pustej. Podczas całego transportu ma miejsce płynność opisanego procesu. Załadowana naczepa musi być dostarczona w ciągu 12 godzin niezależnie od panujących warunków. Taki proces zapewnia nieprzerwany cykl produkcji. Niewątpliwą korzyścią dla Plastic Ominum jest brak konieczności utrzymywania magazynów przy linii produkcyjnej. Załadunek bezpośrednio na linię produkcyjną odbywa się przez 24 godziny na dobę.   Dzięki współpracy z doświadczonym operatorem logistycznym, Plastic Omnium, odnosi liczne korzyści - przede wszystkim nie musi utrzymywać zapasów w procesie produkcyjnym, dzięki temu, że towary są bezpośrednio załadowywane na naczepy, a dostawy trafiają wprost na linię produkcyjną. Wincanton zapewnił także ciągłość dostaw dzięki podwójnej obstawie kierowców. Ponadto, w ramach outsourcingu opakowań zwrotnych, za zarządzanie obrotem stojaków odpowiada operator logistyczny - w efekcie Klient może skupić się bezpośrednio na swojej podstawowej działalności.   -Jestem przekonany że dokładna analiza potrzeb klienta i zaprojektowanie usługi na miarę klienta w pełni usatysfakcjonowało obie strony. Koncentracja na kluczowych potrzebach poparta doskonałością operacyjną Wincanton, pozwoliły Naszemu klientowi wyeliminować ryzyko nieterminowych dostaw, skoordynować obrót opakowaniami zwrotnymi, a także na optymalizację powierzchni produkcyjnej - komentuje Witold Zadrożny, Business Development Manager International Road CEE.   Współpraca z Plastic Omnium umacnia bardzo silną pozycję operatora logistycznego w branży motoryzacyjnej. Czynnikami decydującymi o wyborze Wincanton są wysokie standardy jakości, umiejętność wspierania nieustannych zmian oraz doskonałość operacyjna. Jednym z głównych atutów firmy jest strategiczny charakter usług wspierających projekty integracji łańcuchów dostaw na poziomie kilku krajów.  

 

{modal href=”/images/stories/wincanton2_big.jpg”}

{/modal}

Wincanton, twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, rozpoczął współpracę z Plastic Omnium. Firma jest liderem rynku w branży automotive w sektorze wyposażenia dla przemysłu samochodowego, ponadto specjalizuje się w systemach miejskich.Wincanton wychodząc naprzeciw potrzebom Plastic Omnium zaoferował usługę standtrailer. Rozwiązanie w systemie just in time, gwarantuje, że załadunek trwa od kilku do kilkunastu godzin od zgłoszenia. Naczepa jest ładowana bezpośrednio na linii produkcyjnej Plastic Omnium.

 

Wincanton w ciągu trzech kwadransów jest zobowiązany do odbioru pełnej naczepy i podstawienia pustej. Podczas całego transportu ma miejsce płynność opisanego procesu. Załadowana naczepa musi być dostarczona w ciągu 12 godzin niezależnie od panujących warunków. Taki proces zapewnia nieprzerwany cykl produkcji. Niewątpliwą korzyścią dla Plastic Ominum jest brak konieczności utrzymywania magazynów przy linii produkcyjnej. Załadunek bezpośrednio na linię produkcyjną odbywa się przez 24 godziny na dobę.

 

Dzięki współpracy z doświadczonym operatorem logistycznym, Plastic Omnium, odnosi liczne korzyści – przede wszystkim nie musi utrzymywać zapasów w procesie produkcyjnym, dzięki temu, że towary są bezpośrednio załadowywane na naczepy, a dostawy trafiają wprost na linię produkcyjną. Wincanton zapewnił także ciągłość dostaw dzięki podwójnej obstawie kierowców. Ponadto, w ramach outsourcingu opakowań zwrotnych, za zarządzanie obrotem stojaków odpowiada operator logistyczny – w efekcie Klient może skupić się bezpośrednio na swojej podstawowej działalności.

 

-Jestem przekonany że dokładna analiza potrzeb klienta i zaprojektowanie usługi na miarę klienta w pełni usatysfakcjonowało obie strony. Koncentracja na kluczowych potrzebach poparta doskonałością operacyjną Wincanton, pozwoliły Naszemu klientowi wyeliminować ryzyko nieterminowych dostaw, skoordynować obrót opakowaniami zwrotnymi, a także na optymalizację powierzchni produkcyjnej – komentuje Witold Zadrożny, Business Development Manager International Road CEE.

 

Współpraca z Plastic Omnium umacnia bardzo silną pozycję operatora logistycznego w branży motoryzacyjnej. Czynnikami decydującymi o wyborze Wincanton są wysokie standardy jakości, umiejętność wspierania nieustannych zmian oraz doskonałość operacyjna. Jednym z głównych atutów firmy jest strategiczny charakter usług wspierających projekty integracji łańcuchów dostaw na poziomie kilku krajów.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C