Justyna Andreas nową CEO przesylkownia.pl

C

16-10-2020

Nową CEO firmy Packeta w Polsce, właściciela przesylkownia.pl została Justyna Andreas. Spółka jest częścią Packeta Group, lidera branży logistycznej w Czechach. Firma działa na ośmiu rynkach, dostarczając przesyłki do 33 państw na całym świecie.

Nową CEO firmy Packeta w Polsce, właściciela przesylkownia.pl została Justyna Andreas. Spółka jest częścią Packeta Group, lidera branży logistycznej w Czechach. Firma działa na ośmiu rynkach, dostarczając przesyłki do 33 państw na całym świecie.

 

 

 

Głównym zadaniem Justyny Andreas będzie rozwój działalności handlowej i transportowej oraz pozyskanie nowych klientów przesylkownia.pl, w Czechach działającej pod nazwą Zásilkovna. Koncern wiąże duże nadzieje z polskim rynkiem: zwiększenie efektywności i rozwój zespołu handlowego w Polsce należą do strategicznych celów Packeta Group na najbliższe trzy lata.

– Segment e-commerce rośnie w całej Europie, a Polska nie jest w tym zakresie wyjątkiem. W ciągu roku skala zakupów online wzrasta tu o 18%, a jego bieżąca wartość rynkowa wynosi około 50 miliardów złotych. Dla grupy Packeta otwierają się w ten sposób ogromne możliwości handlowe, które chcemy wykorzystać. Wierzę, że doświadczenie Justyny w zarządzaniu i biznesie pomogą nam spełnić nasze ambicje. Witamy Justynę w naszej rodzinie Packety i życzymy jej powodzenia i sukcesów w nowej roli. Poza tym bardzo się cieszę, że kolejna kobieta dołącza do ścisłego kierownictwa holdingu – mówi CEO grupy Packeta i założycielka Zásilkovny Simona Kijonková.

– W Czechach Zásilkovna ma bardzo silną pozycję, celem jest oczywiście rozwijanie potencjału jej produktów i usług również w Polsce. Rynek ten jest prawie czterokrotnie większy niż czeski, ale na przykład liczba sklepów internetowych jest równa około dwóch trzecich sklepów czeskich. Z pewnością istnieje tutaj duży potencjał dalszego rozwoju. Bardzo cieszę się na pracę w przesylkownia.pl, jej sukces w Czechach jest dla mnie wielką motywacją – dodaje nowa CEO przesylkownia.pl Justyna Andreas.

Przed przyjściem do grupy Packeta, Justyna Andreas pracowała na wysokich stanowiskach kierowniczych. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz rozwoju i budowaniu skutecznych zespołów handlowych. Pracowała dla Rail Cargo Eastern Europe jako Country Operations Manager, gdzie zajmowała się projektami logistycznymi i magazynowaniem dla firmy IKEA w Polsce, Słowacji i Czechach oraz dla większych firm rodzinnych zajmujących się produkcją i sprzedażą indywidualną oraz online, na przykład Colibra Sp,  Red Rubin, czy La Boutique Suisse.  W tym roku grupa Packeta spodziewa się obrotu w wysokości 2,5 miliarda koron czeskich i 35 milionów przesyłek.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C