KDM Shipping zwiększa o 11 % nośność floty

C

11-04-2013

  Grupa KDM Shipping, jeden z ukraińskich liderów branży żeglugi transportowej, koncentrujący się na niszowym segmencie transportu rzeczno-morskiego suchych towarów masowych w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnego, podpisała porozumienie dotyczące zakupu masowca do transportu ładunków masowych, o nośności 2 970 ton.     Cena zakupionej jednostki, to 2,857 mln EUR. Zakup został sfinansowany ze środków z przeprowadzonej w 2012 roku oferty publicznej. Zakupiony masowiec został zbudowany w Holandii, w 1989 roku, ma 87,72 m długości oraz zanurzenie na poziomie 4,5 m. Przekazanie statku planowane jest na pierwszą połowę maja 2013 roku. KDM Shipping, przy wsparciu niezależnych ekspertów, dokonał już przeglądu dokumentacji oraz stanu technicznego jednostki, co oznacza, że będzie ona mogła zostać włączona do floty Spółki bezpośrednio po jej przekazaniu. Po przekazaniu nowo zakupionego masowca, Grupa będzie dysponować flotą składającą się z 10 masowców do rzeczno-morskiego transportu ładunków masowych, o łącznej nośności 29 673 ton, co oznacza wzrost możliwości transportowych o 11%.  

 

PROMOCJA

PROMOCJA

kdmshippGrupa KDM Shipping, jeden z ukraińskich liderów branży żeglugi transportowej, koncentrujący się na niszowym segmencie transportu rzeczno-morskiego suchych towarów masowych w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnego, podpisała porozumienie dotyczące zakupu masowca do transportu ładunków masowych, o nośności 2 970 ton.

 

 


Cena zakupionej jednostki, to 2,857 mln EUR. Zakup został sfinansowany ze środków z przeprowadzonej w 2012 roku oferty publicznej.


Zakupiony masowiec został zbudowany w Holandii, w 1989 roku, ma 87,72 m długości oraz zanurzenie na poziomie 4,5 m. Przekazanie statku planowane jest na pierwszą połowę maja 2013 roku. KDM Shipping, przy wsparciu niezależnych ekspertów, dokonał już przeglądu dokumentacji oraz stanu technicznego jednostki, co oznacza, że będzie ona mogła zostać włączona do floty Spółki bezpośrednio po jej przekazaniu.


Po przekazaniu nowo zakupionego masowca, Grupa będzie dysponować flotą składającą się z 10 masowców do rzeczno-morskiego transportu ładunków masowych, o łącznej nośności 29 673 ton, co oznacza wzrost możliwości transportowych o 11%.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C