Kod Innowacji 2022: poznaj liderów unikania papieru

C

09-11-2022

Maspex, Podwawelska Spółdzielnia Spożywców „Społem” oraz Trans Assist laureatami dorocznych nagród Kod Innowacji przyznawanych przez GS1 Polska.

W czwartek 3 listopada 2022 roku, podczas czwartej edycji konferencji Kod Innowacji ogłoszono liderów innowacji 2022. Niezależne jury, złożone z ekspertów i autorytetów branżowych, przyznało nagrody za ambitne, przynoszące największą wartość dodaną wdrożenia rozwiązania nie wykorzystujące papieru.

Tegoroczna edycja konferencji Kod Innowacji poświęcona była rozwiązaniom eliminującym dokumenty papierowe w procesach biznesowych.

Najlepsi z różnych branż

W tegorocznym konkursie Kod Innowacji wzięło udział 7 uczestników, w dwóch kategoriach. Rozwiązania zgłoszone do konkursu Kod Innowacji 2022 pozwoliły wyeliminować „papierologię” w procesach logistycznych, w handlu, a nawet w służbie zdrowia.

Tegorocznym zwycięzcą w kategorii „Duże przedsiębiorstwa” została firma Tymbark wchodząca w skład Grupy Maspex. Grupa Maspex wprowadziła podpis biometryczny do obsługi dokumentacji. Pozwoliło to zmniejszyć liczbę drukowanych dokumentów magazynowo-logistyczno-transportowych o połowę.

W kategorii „Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP)” jury wyróżniło Podwawelską Spółdzielnia Spożywców” „Społem”. Firma wdrożyła aplikację Jretail, która wykorzystuje kod kreskowy EAN-13 do inwentaryzacji produktów.

Tegorocznym laureatem Nagrody Publiczności, wyłonionym w trybie głosowania online, została platforma Trans Assist. Rozwiązanie umożliwia korzystanie ze standardowego i ustrukturyzowanego formatu danych listu przewozowego i bazuje na standardach GS1. Pilotażowe wdrożenia platformy przeprowadziło już kilka europejskich firm, np. Nika Trans czy Scandinavian Express.

– Digitalizacja procesów w łańcuchu dostaw jest niemożliwa bez współpracujących ze sobą technologii służących zbieraniu, przesyłaniu i analizie danych. Pierwsze pilotażowe wdrożenie modelu unikania papieru GS1 pozwoliło skrócić obsługę przyjęć o 44% i obniżyło jej koszty po stronie odbiorcy o 38%. Wierzymy,

że podobne i większe korzyści mogą osiągnąć wszystkie ogniwa w łańcuchu dostaw, które zastosują ten model – komentuje Jarosław Gulowaty, przewodniczący rady GS1 Polska.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C