Kolejna jednostka otrzymuje certyfikat TAPA

C

23-04-2019

Międzynarodowe centrum logistyczne DHL Express we Wrocławiu otrzymało certyfikat najwyższego stopnia bezpieczeństwa TAPA A 

Międzynarodowe centrum logistyczne DHL Express we Wrocławiu otrzymało certyfikat najwyższego stopnia bezpieczeństwa TAPA A 

DHL Express certyfikuje swoje obiekty operacyjne wobec wymagań TAPA Facility Security Requirements (FSR) od ponad roku. To już ósmy międzynarodowy obiekt DHL Express w Polsce, który otrzymał najwyższy stopień zabezpieczeń. Wcześniej uzyskały go centra logistyczne w Toruniu, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Tym samym DHL Express umocnił pozycję niekwestionowanego lidera pod względem certyfikowanych przez TAPA obiektów w Polsce, potwierdzając najwyższy poziom bezpieczeństwa wewnątrz sieci.

Pod koniec marca przystąpiliśmy z wrocławskim obiektem do audytu TAPA FSR. To już kolejna jednostka, którą poddaliśmy certyfikacji bezpieczeństwa – mówi Piotr Kozak, Country Security Manager w DHL Express – Wzorowe przygotowanie obiektu zarówno pod względem infrastrukturalnym jak i procesowym zaowocowało otrzymaniem kolejnego certyfikatu TAPA na najwyższym poziomie A.

TAPA to norma opracowana przez niezależnych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa, która określa standardy zabezpieczeń i najlepsze praktyki branżowe dla obiektów, w których przechowywane i procesowane są towary o wysokiej wartości. Aby uzyskać certyfikację, należy spełnić szereg precyzyjnie określonych wytycznych. Odnoszą się one zarówno do kwestii infrastrukturalnych i rozwiązań technicznych w danym obiekcie, jak i procedur oraz praktyk funkcjonowania budynku. DHL Express dostosowuje swoje obiekty do wymogów TAPA by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo znajdującym się na terenie obiektu przesyłkom, a także pracownikom firmy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C