Kolejne ciągniki Volvo FM dla ORLEN Transport

C

19-07-2010

  {modal href="/images/stories/orlen_big.jpg"} {/modal} Pod koniec ubiegłego roku, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej ORLEN -  spółka ORLEN Transport S.A.,  w wyniku ogłoszonego przetargu, wybrała Volvo, jako dostawcę 20 sztuk nowych pojazdów ciężarowych. W marcu bieżącego roku, po kolejnym przetargu, firmy podpisały kontrakt na dostawę następnych 15 sztuk ciągników siodłowych. Ich dostawa została zrealizowana na przełomie czerwca i lipca br. Wszystkie pojazdy z ostatnio dostarczonej partii to, tak jak w przypadku poprzedniego zakupu, ciągniki siodłowe Volvo FM 4x2 z kabiną dzienną, wyposażone w lekki i wydajny silnik D11C o mocy 410 KM w wersji Euro5. Ta 11-litrowa jednostka napędowa, będąc o około 140 kg lżejszą od silnika D13, zapewnia niską masę własną pojazdu i tym samym wzrost jego ładowności, co ma szczególnie istotne znaczenie w realizowanych przez ORLEN Transport przewozach materiałów ciekłych. Na uwagę zasługuje również zastosowany w pojazdach zautomatyzowany układ zmiany biegów I-Shift, zapewniający doskonały komfort jazdy oraz niskie zużycie paliwa. W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie zakupione przez ORLEN Transport ciągniki Volvo FM zostały wyposażone w elektronicznie sterowany układ hamulcowy ABS-EBS, układ stabilizacji toru jazdy ESP, poduszkę powietrzną kierowcy oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami. ORLEN Transport S.A. jest największą w Polsce firmą specjalizujących się w transporcie materiałów niebezpiecznych i realizuje przewozy w zakresie transportu paliw, gazu płynnego (LPG) oraz chemii ciężkiej. Kluczowym obszarem działalności firmy jest przewóz paliw płynnych, w transporcie których, ORLEN Transport, z ponad 40-procentowym udziałem w rynku, zajmuje pozycję branżowego lidera. Działająca w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi klienta spółka swój potencjał buduje poprzez ciągłe unowocześnianie floty transportowej. - Inwestycje w nowoczesny tabor wpływają nie tylko na obniżenie kosztów, ale także na bezpieczeństwo transportu paliw oraz ochronę środowiska. Zakupione przez nas ciągniki Volvo FM umożliwiają spełnienie wysokich wymagań stawianych przez PKN ORLEN oraz pozostałych naszych klientów, łącząc w sobie ekonomiczny układ napędowy z wysoką użytecznością i komfortem pracy dla kierowców - powiedział Mirosław Zubek, prezes ORLEN Transport.

 

{modal href=”/images/stories/orlen_big.jpg”}

{/modal}

Pod koniec ubiegłego roku, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej ORLEN –  spółka ORLEN Transport S.A.,  w wyniku ogłoszonego przetargu, wybrała Volvo, jako dostawcę 20 sztuk nowych pojazdów ciężarowych. W marcu bieżącego roku, po kolejnym przetargu, firmy podpisały kontrakt na dostawę następnych 15 sztuk ciągników siodłowych. Ich dostawa została zrealizowana na przełomie czerwca i lipca br.


Wszystkie pojazdy z ostatnio dostarczonej partii to, tak jak w przypadku poprzedniego zakupu, ciągniki siodłowe Volvo FM 4×2 z kabiną dzienną, wyposażone w lekki i wydajny silnik D11C o mocy 410 KM w wersji Euro5. Ta 11-litrowa jednostka napędowa, będąc o około 140 kg lżejszą od silnika D13, zapewnia niską masę własną pojazdu i tym samym wzrost jego ładowności, co ma szczególnie istotne znaczenie w realizowanych przez ORLEN Transport przewozach materiałów ciekłych.


Na uwagę zasługuje również zastosowany w pojazdach zautomatyzowany układ zmiany biegów I-Shift, zapewniający doskonały komfort jazdy oraz niskie zużycie paliwa.


W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie zakupione przez ORLEN Transport ciągniki Volvo FM zostały wyposażone w elektronicznie sterowany układ hamulcowy ABS-EBS, układ stabilizacji toru jazdy ESP, poduszkę powietrzną kierowcy oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami.


ORLEN Transport S.A. jest największą w Polsce firmą specjalizujących się w transporcie materiałów niebezpiecznych i realizuje przewozy w zakresie transportu paliw, gazu płynnego (LPG) oraz chemii ciężkiej. Kluczowym obszarem działalności firmy jest przewóz paliw płynnych, w transporcie których, ORLEN Transport, z ponad 40-procentowym udziałem w rynku, zajmuje pozycję branżowego lidera. Działająca w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi klienta spółka swój potencjał buduje poprzez ciągłe unowocześnianie floty transportowej.


Inwestycje w nowoczesny tabor wpływają nie tylko na obniżenie kosztów, ale także na bezpieczeństwo transportu paliw oraz ochronę środowiska. Zakupione przez nas ciągniki Volvo FM umożliwiają spełnienie wysokich wymagań stawianych przez PKN ORLEN oraz pozostałych naszych klientów, łącząc w sobie ekonomiczny układ napędowy z wysoką użytecznością i komfortem pracy dla kierowców – powiedział Mirosław Zubek, prezes ORLEN Transport.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C