Kolejny europejski hub Dachser

C

05-09-2011

W miejscowości Clermont-Ferrand we Francji, rozpoczął działalność nowy Eurohub firmy Dachser. Hub zlokalizowany jest w pobliżu Masywu Centralnego, przy skrzyżowaniu autostrad A71 i A89. Na powierzchni ponad 60 tys. m2 znajdują się biura oraz platforma cross-dockingowa z 98 dokami załadunkowymi. Już na samym początku działalności udało się osiągnąć poziom przepływu towarów rzędu 580 ton dziennie. Obecnie francuski hub obsługuje 39 oddziałów i 54 codzienne połączenia w ramach europejskiej sieci Dachser. Celem uruchomienia Eurohubu we Francji była reorganizacja francuskiego systemu transportowego (w tym wprowadzenie kontenerów wymiennych), jak również usprawnienie i modernizacja połączeń Dachser w Europie.  


W miejscowości Clermont-Ferrand we Francji, rozpoczął działalność nowy Eurohub firmy Dachser. Hub zlokalizowany jest w pobliżu Masywu Centralnego, przy skrzyżowaniu autostrad A71 i A89. Na powierzchni ponad 60 tys. m2 znajdują się biura oraz platforma cross-dockingowa z 98 dokami załadunkowymi.


Już na samym początku działalności udało się osiągnąć poziom przepływu towarów rzędu 580 ton dziennie. Obecnie francuski hub obsługuje 39 oddziałów i 54 codzienne połączenia w ramach europejskiej sieci Dachser. Celem uruchomienia Eurohubu we Francji była reorganizacja francuskiego systemu transportowego (w tym wprowadzenie kontenerów wymiennych), jak również usprawnienie i modernizacja połączeń Dachser w Europie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C