Konkurs “Pomaluj TRAXXY” rozstrzygnięty

C

02-08-2010

  {modal href="/images/stories/dominika_niksa_big.jpg"} {/modal} Znamy już zwycięski projekt, który znajdzie się na 11 lokomotywach TRAXX firmy Bombardier. "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o., organizator konkursu na projekt malatury dla nowych lokomotyw, ogłosiły wyniki. Zwycięzcą została Pani Dominika Niksa, studentka Architektury Krajobrazu SGGW.       Konkurs ogłoszony został 24 czerwca i skierowany był do uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni plastycznych oraz artystyczno - technicznych.   Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - nadesłano prawie 150 oryginalnych prac w barwach Kolei Mazowieckich, spośród których zakwalifikowanych zostało 130 projektów. Kapituła konkursowa postanowiła również przyznać wyróżnienia dla trzech autorów prac:   - Beaty Mikulik-Bihałowicz z Warszawy, absolwentki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, - Piotra Kilanowskiego z Warszawy, tegorocznego absolwenta Politechniki Warszawskiej, - Artura Mieszaniec z Krakowa, absolwenta Akademii Pedagogicznej w Krakowie.   - Cieszymy się, że konkurs ściśle związany z koleją, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem - powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich. - Wpłynęły do nas bardzo ciekawe projekty, praktycznie z całej Polski. To niezaprzeczalny dowód, że kolej jest nie tylko atrakcyjna, ale także inspirująca dla młodych twórców.   Nagrodą główną, oprócz praktycznego zastosowania zwycięskiego projektu - pomalowania lokomotyw, jest też laptop od firmy Bombardier. Autorzy pozostałych wyróżnionych projektów również otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorem jest Spółka "Koleje Mazowieckie - KM". Przy wyborze laureatów Kapituła Konkursowa brała pod uwagę m.in.: oryginalność projektu, jego walory artystyczne, użyteczność oraz zgodność z obowiązującym w Spółce Systemem Identyfikacji Wizualnej. Koleje Mazowieckie dysponują już 37 wagonami piętrowymi firmy Bombardier. Dzięki zakupionym lokomotywom Spółka będzie uruchamiać nowoczesne pociągi typu "push-pull", które do zmiany kierunku jazdy nie wymagają przepinania lokomotywy. Takie rozwiązanie pozwoli na dużą oszczędność czasu oraz nakładów pracy i środków. Nowe lokomotywy na mazowieckich szlakach pojawią się już w połowie przyszłego roku.     photo: zwycięski projekt Dominiki Niksy

 

{modal href=”/images/stories/dominika_niksa_big.jpg”}

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}

Znamy już zwycięski projekt, który znajdzie się na 11 lokomotywach TRAXX firmy Bombardier. “Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o., organizator konkursu na projekt malatury dla nowych lokomotyw, ogłosiły wyniki. Zwycięzcą została Pani Dominika Niksa, studentka Architektury Krajobrazu SGGW.

 

 


 

Konkurs ogłoszony został 24 czerwca i skierowany był do uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni plastycznych oraz artystyczno – technicznych.

 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – nadesłano prawie 150 oryginalnych prac w barwach Kolei Mazowieckich, spośród których zakwalifikowanych zostało 130 projektów.


Kapituła konkursowa postanowiła również przyznać wyróżnienia dla trzech autorów prac:

 

– Beaty Mikulik-Bihałowicz z Warszawy, absolwentki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie,

– Piotra Kilanowskiego z Warszawy, tegorocznego absolwenta Politechniki Warszawskiej,

– Artura Mieszaniec z Krakowa, absolwenta Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

 

– Cieszymy się, że konkurs ściśle związany z koleją, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem – powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich. – Wpłynęły do nas bardzo ciekawe projekty, praktycznie z całej Polski. To niezaprzeczalny dowód, że kolej jest nie tylko atrakcyjna, ale także inspirująca dla młodych twórców.

 

Nagrodą główną, oprócz praktycznego zastosowania zwycięskiego projektu – pomalowania lokomotyw, jest też laptop od firmy Bombardier. Autorzy pozostałych wyróżnionych projektów również otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorem jest Spółka “Koleje Mazowieckie – KM”.


Przy wyborze laureatów Kapituła Konkursowa brała pod uwagę m.in.: oryginalność projektu, jego walory artystyczne, użyteczność oraz zgodność z obowiązującym w Spółce Systemem Identyfikacji Wizualnej.


Koleje Mazowieckie dysponują już 37 wagonami piętrowymi firmy Bombardier. Dzięki zakupionym lokomotywom Spółka będzie uruchamiać nowoczesne pociągi typu “push-pull”, które do zmiany kierunku jazdy nie wymagają przepinania lokomotywy. Takie rozwiązanie pozwoli na dużą oszczędność czasu oraz nakładów pracy i środków. Nowe lokomotywy na mazowieckich szlakach pojawią się już w połowie przyszłego roku.

 

 

photo: zwycięski projekt Dominiki Niksy

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C