Konsolidacje dla 32 dostawców części motoryzacyjnych w Europie

C

15-04-2014

ROHLIG SUUS Logistics podpisał długoterminowy kontrakt na obsługę logistyczną jednego z czołowych producentów części samochodowych na świecie.            Obsługa klienta zakłada odbiór towarów od 32 dostawców europejskich - 2 razy w tygodniu w systemie całopojazdowym bądź drobnicowym, dekonsolidację i ponowną konsolidację ładunków w dedykowane przesyłki na specjalnie przygotowanej powierzchni w centrum logistycznym w Katowicach (Czeladź) oraz cotygodniowy serwis całopojazdowy do dwóch fabryk w Rosji ? w Petersburgu oraz Togliatti. Poza orgainzacją całego łańcucha dostaw door to door, ROHLIG SUUS odpowiada za obsługę celną towarów, tak w Europie, jak i w Rosji.   Operator logistyczny na życzenie klienta wdrożył dedykowane rozwiązania, tj. obrót opakowaniami zwrotnymi z europejskimi producentami czy pakowanie wyrobów w opakowania jednorazowe przed wysyłką, jak również szkolenia dostawców klienta w zakresie rosyjskich aspektów prawnych i w formalnych związanych z transportem oraz wymagań odbiorców w Petersburgu i Togliatti.   Dodatkowo stając do przetargu, firma logistyczna musiała zapewnić możliwość występowania jako techniczny eksporter, czyli w razie potrzeby zakupić wszystkie części, a następnie dokonać ich sprzedaży i eksportu do Rosji. Klient może w każdej chwili skorzystać z tej usługi.   Przy obsłudze klienta operator zarządza całym procesem transportowym i stockiem magazynowym poprzez systemy: TMS Speed oraz WMS RedPrairie. Są one zintegrowane oraz spięte wspólnym interfejsem z systemem SAP klienta, dzięki czemu umożliwiają m.in. bieżące raportowanie oraz sprawny obieg dokumentów.   Kontrakt jest obsługiwany od początku 2014 roku.  

rohling-suus-logoROHLIG SUUS Logistics podpisał długoterminowy kontrakt na obsługę logistyczną jednego z czołowych producentów części samochodowych na świecie. 

 

 

 

 

 

Obsługa klienta zakłada odbiór towarów od 32 dostawców europejskich – 2 razy w tygodniu w systemie całopojazdowym bądź drobnicowym, dekonsolidację i ponowną konsolidację ładunków w dedykowane przesyłki na specjalnie przygotowanej powierzchni w centrum logistycznym w Katowicach (Czeladź) oraz cotygodniowy serwis całopojazdowy do dwóch fabryk w Rosji ? w Petersburgu oraz Togliatti. Poza orgainzacją całego łańcucha dostaw door to door, ROHLIG SUUS odpowiada za obsługę celną towarów, tak w Europie, jak i w Rosji.

 

Operator logistyczny na życzenie klienta wdrożył dedykowane rozwiązania, tj. obrót opakowaniami zwrotnymi z europejskimi producentami czy pakowanie wyrobów w opakowania jednorazowe przed wysyłką, jak również szkolenia dostawców klienta w zakresie rosyjskich aspektów prawnych i w formalnych związanych z transportem oraz wymagań odbiorców w Petersburgu i Togliatti.

 

Dodatkowo stając do przetargu, firma logistyczna musiała zapewnić możliwość występowania jako techniczny eksporter, czyli w razie potrzeby zakupić wszystkie części, a następnie dokonać ich sprzedaży i eksportu do Rosji. Klient może w każdej chwili skorzystać z tej usługi.

 

Przy obsłudze klienta operator zarządza całym procesem transportowym i stockiem magazynowym poprzez systemy: TMS Speed oraz WMS RedPrairie. Są one zintegrowane oraz spięte wspólnym interfejsem z systemem SAP klienta, dzięki czemu umożliwiają m.in. bieżące raportowanie oraz sprawny obieg dokumentów.

 

Kontrakt jest obsługiwany od początku 2014 roku.

 

rohling-suus-panorama

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C