Kraje Unii Europejskiej decydują się na system satelitarny

C

08-10-2010

 {modal href="/images/stories/motorway_big.jpg"}  {/modal} W związku z rozstrzygnięciem przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu na Krajowy System Poboru Opłat oraz wyborem wykonawcy wdrażanego systemu, konsorcjum MyToll pragnie podziękować GDDKiA za rozpatrzenie oferty oraz wszystkim partnerom współpracującym z nami w trakcie jego trwania.       Konsorcjum chce zapoznać się ze szczegółami rozstrzygnięcia przetargu, dokonać ewaluacji oraz przeanalizować powody odrzucenia naszej oferty. Od powyższych czynności uzależniamy ewentualne odwołanie od decyzji GDDKiA. Obecnie kraje Unii Europejskiej decydują się na wprowadzenie technologii satelitarnej, aby wyłącznie jeden raz ponieść koszt stworzenia systemu. W Czechach, w roku 2006  został wprowadzony system mikrofalowy/DSRC, jednak zmniejszono liczbę kilometrów podlegających opłacie (wyłącznie 1000 km autostrad) w porównaniu do pierwotnie planowanej sieci. Wszystko to w celu utrzymaniu terminu wdrożenia - 9 miesięcy. Po 4 latach jego funkcjonowania rozpoczął się przetarg na rozszerzenie sieci dróg płatnych, jednak już na bazie systemu satelitarnego. W Czechach swoje oferty złożyli członkowie konsorcjum MyToll: firmy Efkon i Satellic. Jednocześnie wdrażanie systemu satelitarnego zapowiadają między innymi Francja i Holandia. System mikrofalowy - DSRC w Europie aktualnie wprowadza wyłącznie Białoruś.  

 {modal href=”/images/stories/motorway_big.jpg”} 

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}

W związku z rozstrzygnięciem przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetargu na Krajowy System Poboru Opłat oraz wyborem wykonawcy wdrażanego systemu, konsorcjum MyToll pragnie podziękować GDDKiA za rozpatrzenie oferty oraz wszystkim partnerom współpracującym z nami w trakcie jego trwania.

 

 

 

Konsorcjum chce zapoznać się ze szczegółami rozstrzygnięcia przetargu, dokonać ewaluacji oraz przeanalizować powody odrzucenia naszej oferty. Od powyższych czynności uzależniamy ewentualne odwołanie od decyzji GDDKiA.


Obecnie kraje Unii Europejskiej decydują się na wprowadzenie technologii satelitarnej, aby wyłącznie jeden raz ponieść koszt stworzenia systemu. W Czechach, w roku 2006  został wprowadzony system mikrofalowy/DSRC, jednak zmniejszono liczbę kilometrów podlegających opłacie (wyłącznie 1000 km autostrad) w porównaniu do pierwotnie planowanej sieci. Wszystko to w celu utrzymaniu terminu wdrożenia – 9 miesięcy. Po 4 latach jego funkcjonowania rozpoczął się przetarg na rozszerzenie sieci dróg płatnych, jednak już na bazie systemu satelitarnego. W Czechach swoje oferty złożyli członkowie konsorcjum MyToll: firmy Efkon i Satellic. Jednocześnie wdrażanie systemu satelitarnego zapowiadają między innymi Francja i Holandia. System mikrofalowy – DSRC w Europie aktualnie wprowadza wyłącznie Białoruś.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C