Kuehne + Nagel i Airbus przedłużają logistyczną współpracę

C

13-01-2014

Airbus, jeden z największych światowych producentów samolotów, przedłużył do 2016 roku kontrakt z Kuehne + Nagel na wyłączne świadczenie usług logistycznych.           Kuehne + Nagel będzie nadal zarządzać całą logistyką produkcji wszystkich typów samolotów dla firmy Airbus we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Chinach. Firma będzie również konsekwentnie usprawniać procesy operacyjne w celu zwiększenia efektywności w łańcuchu dostaw. Jako jeden z liderów wśród operatorów logistycznych rynku lotniczego, Kuehne + Nagel świadczy usługi logistyki kontraktowej od roku 2003, a w 2008 rozpoczęła współpracę z firmą Airbus w zakresie logistyki produkcji na terenie Europy. W ciągu kilku ostatnich lat tej współpracy, Kuehne + Nagel sukcesywnie rozszerzała portfolio usług oraz przejmowała zarządzanie logistyką kolejnych placówek produkcyjnych.   Wszechstronna oferta Kuehne + Nagel dla Airbus zawiera wszystkie standardowe usługi, takie jak przyjęcie towaru, kontrola jakości, magazynowanie kompletacja i pakowanie. Dodatkowo Kuehne + Nagel poszerzyła portfolio o usługi dodane, które nie są bezpośrednio związane z główną działalnością biznesową firmy Airbus, np. zarządzanie sekcjami, tworzenie zestawów, wsparcie posprzedażowe oraz opakowywanie skrzydeł do modelu A380.   Zgodnie z zapisami w umowie, Kuehne + Nagel kładzie niezwykle duży nacisk na doskonałość operacyjną, która zapewni wzrost produkcji i rozwój nowych programów dotyczących modeli A350XWB oraz A320neo.   Kolejne kamienie milowe we współpracy z Airbusem, to zarządzanie nowym hubem logistycznym w Tuluzie, którego otwarcie nastąpi do końca 2014 roku, oraz wdrażanie opakowań wielokrotnego użytku i rozszerzenie procesu obsługi zamówień na poziomie globalnym mające na celu redukcję kosztów.   ?Przedłużenie umowy z Kuehne + Nagel przyczynia się do dalszego rozwoju naszej wieloletniej współpracy, dzięki której liczymy na polepszenie wydajności systemu logistyki produkcji Airbus.? ? powiedział Bertrand George, Dyrektor Działu Airbus Operational Excellence odpowiedzialny za transport i logistykę Airbus.   ?Partnerstwo biznesowe firm Airbus i Kuehne + Nagel jest przykładem na to, że możliwe jest wygenerowanie wartości dodanych dla obydwu stron, dzięki trosce o potrzeby klienta, wysokiej jakości usługom oraz dążeniu do optymalizacji i innowacji.? ? powiedział Robert Berganus, Senior Vice President Logistyki Kontraktowej Kuehne + Nagel.

airbus-keuheAirbus, jeden z największych światowych producentów samolotów, przedłużył do 2016 roku kontrakt z Kuehne + Nagel na wyłączne świadczenie usług logistycznych.

 

 

 

 

 

Kuehne + Nagel będzie nadal zarządzać całą logistyką produkcji wszystkich typów samolotów dla firmy Airbus we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Chinach. Firma będzie również konsekwentnie usprawniać procesy operacyjne w celu zwiększenia efektywności w łańcuchu dostaw. Jako jeden z liderów wśród operatorów logistycznych rynku lotniczego, Kuehne + Nagel świadczy usługi logistyki kontraktowej od roku 2003, a w 2008 rozpoczęła współpracę z firmą Airbus w zakresie logistyki produkcji na terenie Europy. W ciągu kilku ostatnich lat tej współpracy, Kuehne + Nagel sukcesywnie rozszerzała portfolio usług oraz przejmowała zarządzanie logistyką kolejnych placówek produkcyjnych.

 

Wszechstronna oferta Kuehne + Nagel dla Airbus zawiera wszystkie standardowe usługi, takie jak przyjęcie towaru, kontrola jakości, magazynowanie kompletacja i pakowanie. Dodatkowo Kuehne + Nagel poszerzyła portfolio o usługi dodane, które nie są bezpośrednio związane z główną działalnością biznesową firmy Airbus, np. zarządzanie sekcjami, tworzenie zestawów, wsparcie posprzedażowe oraz opakowywanie skrzydeł do modelu A380.

 

Zgodnie z zapisami w umowie, Kuehne + Nagel kładzie niezwykle duży nacisk na doskonałość operacyjną, która zapewni wzrost produkcji i rozwój nowych programów dotyczących modeli A350XWB oraz A320neo.

 

Kolejne kamienie milowe we współpracy z Airbusem, to zarządzanie nowym hubem logistycznym w Tuluzie, którego otwarcie nastąpi do końca 2014 roku, oraz wdrażanie opakowań wielokrotnego użytku i rozszerzenie procesu obsługi zamówień na poziomie globalnym mające na celu redukcję kosztów.

 

?Przedłużenie umowy z Kuehne + Nagel przyczynia się do dalszego rozwoju naszej wieloletniej współpracy, dzięki której liczymy na polepszenie wydajności systemu logistyki produkcji Airbus.? ? powiedział Bertrand George, Dyrektor Działu Airbus Operational Excellence odpowiedzialny za transport i logistykę Airbus.

 

?Partnerstwo biznesowe firm Airbus i Kuehne + Nagel jest przykładem na to, że możliwe jest wygenerowanie wartości dodanych dla obydwu stron, dzięki trosce o potrzeby klienta, wysokiej jakości usługom oraz dążeniu do optymalizacji i innowacji.? ? powiedział Robert Berganus, Senior Vice President Logistyki Kontraktowej Kuehne + Nagel.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C