Kupno wózka widłowego – nowy czy używany?

C

10-01-2017

Wózki widłowe są podstawowym elementem wyposażenia magazynów, dużych hurtowni, firm produkcyjnych czy transportowych. Służą podnoszeniu i przetransportowywaniu ładunków o różnej masie wewnątrz przedsiębiorstwa. Przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracy oraz znacznie zmniejszają jej nakład.     Zalety kupna wózka używanego   Używane wózki widłowe poddawane są procesowi odnawiania, co odbywa się w nowoczesnym Europejskim Centrum Odnawiania Wózków Widłowych. Każdy z wózków jest badany zgodnie z wymogami UDT, czyli Urzędu Dozoru Technicznego, co zapewnia bezpieczeństwo i prawidłowe działanie urządzenia. Wózki widłowe są odnawiane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, a do ich naprawy wykorzystuje się wyłącznie oryginalne części zamienne. Kontroli podlega stan silników, a w razie usterki są one poddawane kompleksowej renowacji. Odnowione wózki otrzymują gwarancję, której czas trwania jest zależny od kategorii odnowienia. Renowacja może dotyczyć poszczególnych podzespołów wózka, jak również powłoki lakierniczej.   Kategorie używanych wózków widłowych   Klienci, którzy z pewnych przyczyn nie mogą zakupić nowego wózka widłowego (np. bark wystarczających środków pieniężnych), często decydują się na kupno wózka używanego, które dzieli się na trzy kategorie: brąz, srebro oraz złoto. Jest to standardowy system klasyfikowania wózków, który odnosi się do stanu technicznego urządzenia, roku produkcji wózka, stanu powłoki lakierniczej oraz roku produkcji akumulatora. Kategoria brązu obejmuje wózki używane, które są sprawne pod względem technicznym, nie posiadają gwarancji i nie są poddawane odnowie lakieru. Kategoria srebra posiada gwarancję (trzymiesięczną lub na 300 motogodzin), akumulator pozbawiony jest usterek, a lakier poddawany odświeżeniu. Ostatnia kategoria – złoto – to wózki widłowe z gwarancją na 6 miesięcy lub 600 motogodzin, wyposażone w odnowiony akumulator i poddane odnowie lakieru.   Wybór wózka używanego   Znalezienie odpowiedniego używanego wózka widłowego nierzadko wiąże się z dłuższymi poszukiwaniami w porównaniu z zakupem nowego urządzenia. W wyborze wózka dostosowanego do potrzeb i wymagań klienta pomocny jest kreator wyszukiwania używanych wózków widłowych. Umożliwia on komfortową komunikację, gdyż klient wszelkie informacje o ofertach wózków otrzymuje drogą elektroniczną. Informacje aktualizowane są każdego dnia i selekcjonowane zgodnie z wymogami kupującego (klient dostaje informacje jedynie o ofertach, które spełniają określone przez niego kryteria).

still20170109Wózki widłowe są podstawowym elementem wyposażenia magazynów, dużych hurtowni, firm produkcyjnych czy transportowych. Służą podnoszeniu i przetransportowywaniu ładunków o różnej masie wewnątrz przedsiębiorstwa. Przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracy oraz znacznie zmniejszają jej nakład.

 

 

Zalety kupna wózka używanego

 

Używane wózki widłowe poddawane są procesowi odnawiania, co odbywa się w nowoczesnym Europejskim Centrum Odnawiania Wózków Widłowych. Każdy z wózków jest badany zgodnie z wymogami UDT, czyli Urzędu Dozoru Technicznego, co zapewnia bezpieczeństwo i prawidłowe działanie urządzenia. Wózki widłowe są odnawiane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, a do ich naprawy wykorzystuje się wyłącznie oryginalne części zamienne. Kontroli podlega stan silników, a w razie usterki są one poddawane kompleksowej renowacji. Odnowione wózki otrzymują gwarancję, której czas trwania jest zależny od kategorii odnowienia. Renowacja może dotyczyć poszczególnych podzespołów wózka, jak również powłoki lakierniczej.

 

Kategorie używanych wózków widłowych

 

Klienci, którzy z pewnych przyczyn nie mogą zakupić nowego wózka widłowego (np. bark wystarczających środków pieniężnych), często decydują się na kupno wózka używanego, które dzieli się na trzy kategorie: brąz, srebro oraz złoto. Jest to standardowy system klasyfikowania wózków, który odnosi się do stanu technicznego urządzenia, roku produkcji wózka, stanu powłoki lakierniczej oraz roku produkcji akumulatora. Kategoria brązu obejmuje wózki używane, które są sprawne pod względem technicznym, nie posiadają gwarancji i nie są poddawane odnowie lakieru. Kategoria srebra posiada gwarancję (trzymiesięczną lub na 300 motogodzin), akumulator pozbawiony jest usterek, a lakier poddawany odświeżeniu. Ostatnia kategoria – złoto – to wózki widłowe z gwarancją na 6 miesięcy lub 600 motogodzin, wyposażone w odnowiony akumulator i poddane odnowie lakieru.

 

Wybór wózka używanego

 

Znalezienie odpowiedniego używanego wózka widłowego nierzadko wiąże się z dłuższymi poszukiwaniami w porównaniu z zakupem nowego urządzenia. W wyborze wózka dostosowanego do potrzeb i wymagań klienta pomocny jest kreator wyszukiwania używanych wózków widłowych. Umożliwia on komfortową komunikację, gdyż klient wszelkie informacje o ofertach wózków otrzymuje drogą elektroniczną. Informacje aktualizowane są każdego dnia i selekcjonowane zgodnie z wymogami kupującego (klient dostaje informacje jedynie o ofertach, które spełniają określone przez niego kryteria).

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C