Kurierzy GLS dostarczają zamówienia online dla klientów IKEA

C

19-09-2019

Teraz obsługa zamówień online w IKEA będzie przebiegać jeszcze szybciej i sprawniej. To możliwe m.in. dzięki współpracy z GLS - firma kurierska realizuje dostawy z magazynu firmy 3LP, który obsługuje sklep IKEA i zapewnia coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania dostaw.

Teraz obsługa zamówień online w IKEA będzie przebiegać jeszcze szybciej i sprawniej. To możliwe m.in. dzięki współpracy z GLS – firma kurierska realizuje dostawy z magazynu firmy 3LP, który obsługuje sklep IKEA i zapewnia coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania dostaw.

GLS dostarcza paczki z Parcel Unit, czyli jednostki logistycznej sieci IKEA dostosowanej do obsługi sprzedaży online (jest zlokalizowana w Siechnicach pod Wrocławiem). Przesyłki ważą do 30 kg, ponieważ wśród dostępnych tam 6 tys. produktów są przede wszystkim małe meble i różnego rodzaju akcesoria.

Cały proces logistyczny w Parcel Unit zaprojektowany jest tak, by sprawnie obsługiwać zwiększającą się liczbę zamówień online. Zautomatyzowany system pozwala na kompletowanie zamówień w tempie nawet do 2 tys. sztuk produktów na godzinę. Kluczowym elementem tego procesu jest również szybka i sprawna dostawa gotowej paczki do odbiorcy końcowego – a umożliwia to właśnie współpraca z GLS. – Nasza gęsta i sprawna sieć logistyczna gwarantuje krótki czas dostawy. Istotny jest też fakt, że zapewniamy coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania dostaw na tzw. ostatniej mili. Sukcesywnie wprowadzamy nowe funkcjonalności i dostosowujemy nasze usługi do zmieniających się oczekiwań klientów, w tym coraz bardziej mobilnego stylu życia. Elastyczne podejście pozwala nam realizować dostawy jeszcze efektywniej – podkreśla Małgorzata Markowska, kierownik działu marketingu w GLS Poland.

Przykładem może być usługa FlexDeliveryService, w ramach której odbiorcy paczek mogą korzystać z szeregu opcji, jak zmiana daty dostawy, doręczenie na nowy adres, odbiór własny w oddziale lub w punkcie ParcelShop, pozostawienie paczki we wskazanym przez odbiorcę miejscu, również bez podpisu na terenie adresu doręczenia. – Strumień produktów zamawianych w internecie stale rośnie, a co za tym idzie coraz większy wolumen przesyłek dostarczamy do odbiorców indywidualnych. Wszystko wskazuje na to, że nowoczesne usługi kurierskie będą kluczowym elementem rozwoju e-commerce również w przyszłości – mówi Małgorzata Markowska.

W znacznej mierze z myślą o odbiorcach indywidualnych GLS rozwija też sieć punktów odbioru i nadania paczek. Obecnie, w całym kraju, klienci mają do dyspozycji już ponad 1600 punktów ParcelShop. W ramach pilotażowego programu aż 100 z nich zostanie przekształconych w Punkty Szybkiej Paczki. Oprócz tego GLS wprowadza także własne, firmowe Punkty Szybkiej Paczki, zapewniające znacznie szerszy, kompleksowy zakres obsługi (jest tam m.in. przymierzalnia). Niedawno w Poznaniu ruszył pierwszy taki, firmowy Punkt Szybkiej Paczki – jego zespół w całości stanowią pracownicy GLS.

Równolegle z rozwojem usług, GLS wprowadza zaawansowane rozwiązania IT oraz systematycznie rozbudowuje swoją sieć logistyczną i infrastrukturę bazową. W tym roku firma kurierska uruchomiła już nowe filie w Bielawie na Dolnym Śląsku oraz w Tarnobrzegu,a w planach ma otwarcie następnego obiektu tego typu, tym razem na Pomorzu. Poza tym, trwa już rozbudowa filii GLS w Poznaniu, która docelowo będzie pełnić funkcję również sortowni regionalnej. – Rozwinięta infrastruktura to fundament, na którym możemy opierać efektywność naszych usług. Zagęszczamy naszą sieć i zwiększamy jej potencjał, co pozwala nam realizować dostawy jeszcze sprawniej. Mówiąc obrazowo, jesteśmy dzięki temu bliżej odbiorców – podkreśla Małgorzata Markowska.

Przypomnijmy, że w 2018 roku GLS Poland uruchomił swoje największe centrum dystrybucji przesyłek w Polsce, które jest w stanie obsłużyć średnio 80 tys. paczek dziennie. Jest zlokalizowane w Wypędach pod Warszawą, z bardzo dogodnym dostępem do sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu. Centralnym punktem przeładunkowym dla przesyłek krajowych i międzynarodowych jest Stryków. Wraz z dwoma sortowniami regionalnymi w Bydgoszczy i we Wrocławiu łączy polską i międzynarodową sieć GLS.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C