Las od klientów Raben już rośnie!

C

08-04-2020


W ostatnim tygodniu marca pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego posadzili w okolicach Mosiny pod Poznaniem 1800 drzew w imieniu klientów Grupy Raben. Jest to inicjatywa realizowana w ramach kampanii promującej elektroniczne wersje faktur e-faktura = wyższa kultura.

Akcja nasadzania drzew przez firmę Raben przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro odbyła się już po raz siódmy i jest na stałe wpisana w kalendarz działań proekologicznych Grupy. Niestety w tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, wolontariusze Grupy Raben i ich rodziny nie mogli bezpośrednio włączyć się do akcji. Z pomocą przyszli pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego sadząc ponad 1800 drzew, które nie tylko przyczynią się do neutralizacji CO2, ale z całą pewnością wesprą lokalną faunę poprzez stworzenie naturalnych korytarzy ekologicznych czy miejsc do gniazdowania dla ptaków.

Warto nadmienić, że firma zasponsorowała również 20 koszy lęgowych dla kaczek, które zostaną rozlokowane w Wielkopolskim Partu Narodowym.

Obecna, wyjątkowa sytuacja związana z koronawirusem pochłania uwagę i angażuje wszystkich nas – komentuje Jakub Krzewina, Menedżer ds. komunikacji wewnętrznej i CSR. Jest kwestią oczywistą, że każda firma na ryku jest skupiona przede wszystkim na walce z pandemią i zagwarantowaniu ciągłości działania swojego biznesu. Niemniej jednak w tej walce nie powinniśmy zapomnieć o innym istotnym kryzysie jakim są zmiany klimatyczne na świecie. Jeżeli nie będziemy na nie reagować, mogą przynieść katastrofalne skutki dla całej ludzkości. Nie możemy pozwolić, aby kryzys klimatyczny zaskoczył nas tak samo jak pandemia koronawirusa. Jeżeli przestaniemy troszczyć się o naszą planetę wówczas środowisko naturalne będzie z każdym kolejnym rokiem ulegać  większej degradacji. Ostatecznie może to doprowadzić do problemów z uzyskaniem odpowiedniej jakości pożywienia i wody, a więc elementów, które są dla nas niezbędne do życia – dodaje Jakub Krzewina.

Sadzenie drzew to ukoronowanie programu „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach którego Grupa Raben zachęca swoich klientów do korzystania z elektronicznego obiegu dokumentów poprzez sadzenie drzewek w imieniu tych odbiorców usług, którzy zdecydowali się przejść na e-system.

Firma prowadzi nasadzanie drzew od 2014 roku. Do tej pory w ramach kampanii posadzonych zostało łącznie niemal 16 000 sadzonek. Jedna roślina w całym cyklu życia zneutralizuje 750 kg dwutlenku węgla. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Aeris Futuro, której misją jest przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu i promowanie odpowiedzialnego biznesu.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C