Latynoamerykański serwis Maersk Line wchodzi do Gdańska

C

16-05-2014

Już 17 maja do terminalu DCT Gdańsk wpłynie pierwszy statek obsługujący oceaniczny serwis CRX, łączący Europę Północną z krajami Ameryki Środkowej. Aż do grudnia 2014 w rotacji serwisu znajdą się porty bałtyckie, w tym właśnie Gdańsk, do którego CRX będzie zawijać raz w tygodniu.         Oceaniczny serwis CRX łączy porty w Meksyku, Belize, Panamie i Kostaryce z Europą Północną (Irlandią, Wielką Brytanią, Holandią i Niemcami). Dotychczas ostanim portem w rotacji był Bremerhaven, w którym statki rozpoczynały drogę powrotną. Aż do grudnia tego roku serwis będzie jednak zawijał także go Gdańska, Sankt Petersburga i Ust Ługi w Rosji, a także do fińskiego portu Kotka.   Choć wydłużenie serwisu na Bałtyk ma charkater sezonowy, armator podkreśla, iż wynika ono również ze znaczenia lokalnego rynku i rosnących obrotów handlowych pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. Do krajów Ameryki Środkowej i latynoamerykańskich państw karaibskich wysyła się z Polski przede wszystkim części do produkcji samochodów, maszyny i urządzenia elektryczne, a także produkty spożywcze i chemiczne; importuje się natomiast odzież, produkty rolne i świeżą żywność transportowaną w kontenerach chłodniczych. Połączenie tych rynków z Polską za pomocą bezpośredniego serwisu skraca czas tranzytu o jeden dzień, oferuje również dodatkowe moliwości połączeń z innymi krajami Ameryki Środkowej i Karaibów poprzez bardzo ważny hub oceaniczny w Panamie.   Sezonowe wzbogacenie naszego portfolio o bezpośrednie połączenie Polski z Ameryką Środkową to kolejny element naszej strategii dyfersyfikacji oferty w oparciu o sygnały płynące z rynku i potrzeby naszych klientów, tłumaczy Tomasz Zwiercan, dyrektor ds. Rozwoju Produktu w Europie Środkowo-Wschodniej w Maersk Line. Dodatkowo, nowy serwis zapewni kolejne połączenie z Bremerhaven pod kątem załadunku na inne oceaniczne serwisy, natomiast wygodne weekendowe ?okienko? na terminalu DCT będzie oznaczać wygodniejszy czas złożenia kontenerów i dostępności towarów ? dodaje Tomasz Zwiercan.   W ramach serwisu CRX kontenery z Gdańska do Veracruz w Meksyku popłyną w 24 dni, przypłyną natomiast z tego samego portu w 31 dni. Do Gdańska CRX będzie wpływał w soboty wieczorem (po opuszczeniu terminala przez azjatycki serwis AE10) i wypływał w niedzielę po południu. Pierwszy statek w ramach wydłużonego serwisu zawita w Gdańsku już 17 maja.   W samą porę, by klienci mogli skorzystać z naszych dedykowanych połączeń kolejowych, przyjeżdżających na terminal w Gdańsku w piątki wieczorem, podsumowuje Tomasz Zwiercan.

maersk-logoJuż 17 maja do terminalu DCT Gdańsk wpłynie pierwszy statek obsługujący oceaniczny serwis CRX, łączący Europę Północną z krajami Ameryki Środkowej. Aż do grudnia 2014 w rotacji serwisu znajdą się porty bałtyckie, w tym właśnie Gdańsk, do którego CRX będzie zawijać raz w tygodniu.

 

 

 

 

Oceaniczny serwis CRX łączy porty w Meksyku, Belize, Panamie i Kostaryce z Europą Północną (Irlandią, Wielką Brytanią, Holandią i Niemcami). Dotychczas ostanim portem w rotacji był Bremerhaven, w którym statki rozpoczynały drogę powrotną. Aż do grudnia tego roku serwis będzie jednak zawijał także go Gdańska, Sankt Petersburga i Ust Ługi w Rosji, a także do fińskiego portu Kotka.

 

Choć wydłużenie serwisu na Bałtyk ma charkater sezonowy, armator podkreśla, iż wynika ono również ze znaczenia lokalnego rynku i rosnących obrotów handlowych pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. Do krajów Ameryki Środkowej i latynoamerykańskich państw karaibskich wysyła się z Polski przede wszystkim części do produkcji samochodów, maszyny i urządzenia elektryczne, a także produkty spożywcze i chemiczne; importuje się natomiast odzież, produkty rolne i świeżą żywność transportowaną w kontenerach chłodniczych. Połączenie tych rynków z Polską za pomocą bezpośredniego serwisu skraca czas tranzytu o jeden dzień, oferuje również dodatkowe moliwości połączeń z innymi krajami Ameryki Środkowej i Karaibów poprzez bardzo ważny hub oceaniczny w Panamie.

 

Sezonowe wzbogacenie naszego portfolio o bezpośrednie połączenie Polski z Ameryką Środkową to kolejny element naszej strategii dyfersyfikacji oferty w oparciu o sygnały płynące z rynku i potrzeby naszych klientów, tłumaczy Tomasz Zwiercan, dyrektor ds. Rozwoju Produktu w Europie Środkowo-Wschodniej w Maersk Line. Dodatkowo, nowy serwis zapewni kolejne połączenie z Bremerhaven pod kątem załadunku na inne oceaniczne serwisy, natomiast wygodne weekendowe ?okienko? na terminalu DCT będzie oznaczać wygodniejszy czas złożenia kontenerów i dostępności towarów ? dodaje Tomasz Zwiercan.

 

W ramach serwisu CRX kontenery z Gdańska do Veracruz w Meksyku popłyną w 24 dni, przypłyną natomiast z tego samego portu w 31 dni. Do Gdańska CRX będzie wpływał w soboty wieczorem (po opuszczeniu terminala przez azjatycki serwis AE10) i wypływał w niedzielę po południu. Pierwszy statek w ramach wydłużonego serwisu zawita w Gdańsku już 17 maja.

 

W samą porę, by klienci mogli skorzystać z naszych dedykowanych połączeń kolejowych, przyjeżdżających na terminal w Gdańsku w piątki wieczorem, podsumowuje Tomasz Zwiercan.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C