LEGO pomaga kierowcom

C

19-10-2012

  Goodyear zbudował futurystyczną ciężarówkę z klocków LEGO w skali 1:1, która była prezentowana podczas wrześniowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze. Od 19 października br. ten unikatowy model będzie można kupić na aukcji eBay, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany programowi pomocy medycznej dla kierowców pojazdów użytkowych DocStop for Europeans e.V. Aukcja potrwa do 29 października br.     Ciężarówka Goodyear LEGO była jednym z najbardziej wyróżniających się eksponatów na targach IAA. Mierzy 2,5 metra szerokości, 3,5 metra wysokości i 2,5 metra długości. Waży około 740 kg, będąc tym samym jednym z największych modeli LEGO na świecie. Zbudowano ją z około 250 tys. klocków LEGO, a prace projektowe i sama budowa trwały łącznie 410 godzin.   Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przez Goodyeara organizacji DocStop, która oferuje zawodowym kierowcom opiekę medyczną podczas podróży. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie wszystkim kierowcom pojazdów ciężarówych w Europie szybkiego i łatwego dostępu do lekarza w razie potrzeby.

 

legoGoodyear zbudował futurystyczną ciężarówkę z klocków LEGO w skali 1:1, która była prezentowana podczas wrześniowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze. Od 19 października br. ten unikatowy model będzie można kupić na aukcji eBay, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany programowi pomocy medycznej dla kierowców pojazdów użytkowych DocStop for Europeans e.V. Aukcja potrwa do 29 października br.

 

 


Ciężarówka Goodyear LEGO była jednym z najbardziej wyróżniających się eksponatów na targach IAA. Mierzy 2,5 metra szerokości, 3,5 metra wysokości i 2,5 metra długości. Waży około 740 kg, będąc tym samym jednym z największych modeli LEGO na świecie. Zbudowano ją z około 250 tys. klocków LEGO, a prace projektowe i sama budowa trwały łącznie 410 godzin.

 

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany przez Goodyeara organizacji DocStop, która oferuje zawodowym kierowcom opiekę medyczną podczas podróży. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie wszystkim kierowcom pojazdów ciężarówych w Europie szybkiego i łatwego dostępu do lekarza w razie potrzeby.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C