Łódzkie spotkanie na styku prawa, podatków i branży TSL

C

24-02-2016

Jak duża lub średnia firma z branży TSL może osiągnąć bezpieczną drogę rozwoju, opartą na najkorzystniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach podatkowych i prawnych? Na to pytanie odpowie Kancelaria Prawno-Podatkowa Mariański Group na bezpłatnej konferencji ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL. Odbędzie się ona 10 marca 2016 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24.

ekantor 2Jak duża lub średnia firma z branży TSL może osiągnąć bezpieczną drogę rozwoju, opartą na najkorzystniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach podatkowych i prawnych? Na to pytanie odpowie Kancelaria Prawno-Podatkowa Mariański Group na bezpłatnej konferencji ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL. Odbędzie się ona 10 marca 2016 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24.

 

 

 

Z moich doświadczeń, związanych z wieloletnim reprezentowaniem podmiotów z branży TSL oraz doradzaniem im, wynika, że napotykają każdego dnia na szereg problemów prawnych i podatkowych, a w 2016 roku, biorąc pod uwagę zapowiedzi Ministerstwa będą wyjątkowo bacznie obserwowane przez organy podatkowe – mówi prof. Adam Mariański, adwokat z Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group.

Niewątpliwie, przepisy prawa związanego z transportem, logistyką i spedycją charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania, a poziom techniki ustawodawczej pozostawia wiele do życzenia. Ostatni okres obfituje także w zmiany prawne, które dla branży TSL mogą dość istotnie przekładać się na rentowność firmy. Również sama forma prawna prowadzonej działalności wybierana najczęściej przez przedsiębiorców w tej branży, niesie za sobą pewne ryzyka, o których z pewnością warto wiedzieć i których należałoby się wystrzegać.
Mariański Group organizuje bezpłatną konferencję dla dużych i średnich firm z branży TSL po raz pierwszy, mimo że posiada duże doświadczenie we współpracy z nimi. Konferencja będzie podzielona na cztery bloki tematyczne:
1. specyfika sukcesji biznesu w firmach transportowych, omawiająca najważniejsze kwestie związane z tym procesem, począwszy od prawnych przez organizacyjne aż po budowanie strategii sukcesji;

2. problematyka międzynarodowej dostawy towarów, w szczególności w zakresie używania w praktyce transportowej formuł INCOTERMS oraz Konwencji CMR;

3. sprawy pracownicze, koncentrujące się, m.in., na problemie tzw. kabinówek oraz rozliczeń związanych ze samochodami służbowymi,  używanymi przez pracowników do celów prywatnych na gruncie podatku dochodowego;
4. zagadnienia podatkowe istotne dla branży TSL, zarówno w kwestiach podatku od towarów i usług (takich jak zasady prawidłowego tworzenia umów świadczonych dla podmiotów zagranicznych, rozliczenia zakupów paliwa do różnego rodzaju pojazdów, zwrot VAT przy zagranicznych usługach transportowych, kontrola VAT w firmach transportowych), jak i kwestii podatku dochodowego. Przedstawione zostaną również zasady kontroli podatkowej, sposoby przygotowania się do niej.

W trakcie spotkania zaproszeni eksperci  wskażą uczestnikom z jednej strony największe zagrożenia, a z drugiej pokażą, jak można ich uniknąć, a nawet zaoszczędzić znaczne kwoty, dzięki wprowadzeniu odpowiednich struktur.
Mariański Group podczas Konferencji zapewnia uczestnikom bezpłatne porady prawne.
Zgłoszenia na konferencję prosimy kierować do dnia 1 marca 2016 r. przez e-mail: konferencje@marianskigroup.pl
stronę internetową: http://www.mg-konferencje.pl
oraz telefonicznie: +42 207-76-69

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C