Logistyka przyjazna środowisku

C

20-09-2017

Lider niskoemisyjnego transportu towarów, polska spółka z branży TSL – No Limit oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych nawiązały strategiczną współpracę w zakresie promocji paliw alternatywnych w logistyce.

Lider niskoemisyjnego transportu towarów, polska spółka z branży TSL – No Limit oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych nawiązały strategiczną współpracę w zakresie promocji paliw alternatywnych w logistyce.

Współpraca stron zakłada m.in. realizację wspólnych badań, raportów oraz działań budujących świadomość społeczną w tym zakresie. Spółka No Limit już od 2016 r. realizuje dystrybucję za pomocą pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG), głównie w dużych aglomeracjach miejskich, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Ekologiczne pojazdy wykorzystywane są zarówno do realizacji dostaw B2C, np. w ramach home delivery, jak i B2B, np. w dostawach do najbardziej prestiżowych galerii handlowych. W przypadku niektórych naszych klientów, udział dostaw w oparciu o paliwa alternatywne,  osiągnie w 2017 roku ponad 20 procent.

 Flota z charakterystycznym logo „No Limit eko logistyka” w przyszłym roku ma liczyć kilkanaście miejskich samochodów dostawczych napędzanych CNG oraz 10 ciągników siodłowych spełniających najbardziej surową normę emisji spalin EURO6, obudowanych aerodynamicznymi spoilerami.
Przeorganizowaliśmy naszą flotę i już dzisiaj mamy ponad 20 własnych samochodów FTL 13,6 (full truck load; ładunek całopojazdowy) w standardzie EURO6. Posiadamy także kilkanaście małych samochodów dystrybucyjnych do 3,5t EURO6. Inwestujemy również w aerodynamiczne spoilery, dzięki czemu spalanie paliwa jest znacząco mniejsze. – dodaje Marcin Blauth.

No Limit analizuje także poszerzenie swojej floty o samochody zasilane LNG i pojazdy w pełni elektryczne. Aktualnie planowane są testy pojazdu napędzanego LNG na trasie Warszawa – Poznań dla jednego z klientów.  Jeśli chodzi o samochody elektryczne, No Limit bacznie obserwuje rynek i czeka na pojawienie się odpowiedniego modelu samochodu do pierwszych testów. Ciekawostką jest również fakt, że w tym roku firma zainwestowała w elektryczne rowery przeznaczone do transportu miejskiego typu ekspres.- Spółka realizuje proekologiczny program rozwoju, a jej mottem jest „Logistyka Przyjazna Środowisku”. Równolegle z tworzeniem taboru miejskich samochodów dystrybucyjnych zasilanych paliwami alternatywnymi oraz wprowadzaniem proekologicznych rozwiązań w transporcie całopojazdowym, promujemy działania „eko” wśród pracowników. Realizujemy szereg projektów w ramach obszaru Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, w tym m.in. sadzimy drzewa we współpracy z lasami państwowymi – dodaje Marcin Blauth. – Nasze nowoczesne podejście do rozwoju firmy, którego warunkiem koniecznym jest technologiczna innowacyjność uzupełniona o rozwiązania proekologiczne, zapewniają naszym klientom korzyści zarówno operacyjne jak i wizerunkowe.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C