Markowe artykuły biurowe w Hillwood Marki

C

20-02-2020


Firma PBS Connect Polska kolejnym najemcą w centrum logistycznym Hillwood Marki. Europejski potentat w zakresie produkcji oraz hurtowej dystrybucji artykułów biurowych zajmie 12 000 mkw., czyli ponad połowę powierzchni nowo budowanej, czwartej hali. Budynek będzie oddany do użytku latem tego roku.

Oprócz 11 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, przystosowanej do dystrybucji markowych artykułów papierniczych, biurowych i szkolnych, PBS wynajmie również 900 mkw. powierzchni biurowej. Cały budynek zostanie dostosowany do potrzeb PBS m.in. w zakresie podwyższonych standardów przeciwpożarowych. Ze względu na charakter działalności firmy, hala zostanie wybudowana w odporności ogniowej, pozwalającej na składowanie towarów powyżej 4000MJ/m2.

W naszych projektach zwracamy uwagę na wymagania klienta związane nie tylko z lokalizacją, ale również proponujemy szereg rozwiązań technicznych dopasowanych do jego potrzeb, zapewniając przy tym sprawną i terminową realizację. Cieszymy się, że PBS obdarzył nas zaufaniem – mówi Jan Kaliński, Business Development Director Hillwood Polska.

Hillwood Marki leży zaledwie 15 km od centrum Warszawy przy ul. Okólnej 45 w Markach. Dogodna lokalizacja zapewnia łatwy dojazd do trasy ekspresowej S8 i autostrady A2 oraz dostęp do publicznej komunikacji.

Rozważaliśmy i weryfikowaliśmy różne możliwe lokalizacje. Dogodne położenie, niedaleko naszej dotychczasowej siedziby oraz bardzo wysoki standard budowanych obiektów w pełni dopasowanych do naszych potrzeb były czynnikami decydującymi przy wyborze Hillwood Marki. Nie bez znaczenia było też profesjonalne i partnerskie podejście w negocjacjach ze strony Hillwood Polska – mówi Mirosław Szydłowski, Prezes Zarządu PBS Connect Polska.

Park Hillwood Marki obejmuje cztery nowoczesne budynki o łącznej powierzchni ponad 90 000 mkw. wyposażone w oświetlenie LED, doki z ochronnymi kołnierzami i hydraulicznymi podnośnikami oraz rampy najazdowe. Obok hal znajdują się też duże parkingi dla pracowników i gości.

Budowa czwartej hali jest kolejnym etapem rozwoju naszego centrum logistycznego. Jego usytuowanie umożliwia najemcom połączenia z innymi miastami w Polsce dzięki sieci dróg szybkiego ruchu. Cenny jest również dostęp do wyspecjalizowanej kadry pracowniczej i świetna komunikacja z Warszawą – dodaje Jan Kaliński.

Doradcą najemcy w transakcji była firma Colliers International Polska.

Współpracując z PBS Connect Polska, mieliśmy jasno określone cele, renegocjacje obecnego kontraktu lub pozyskanie nowoczesnej powierzchni, możliwie najbliżej aktualnej siedziby zlokalizowanej na warszawskim Żeraniu. Po dokładnej analizie dostępnych na rynku opcji, warunki uzyskane w parku logistycznym Hillwood Marki okazały się najatrakcyjniejsze dla naszego klienta – mówi Maciej Cieliczko, Associate Director w Colliers International Polska sp. z o.o.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C