Miniony rok okiem EFL

C

01-02-2016

EFL, świętujący w tym roku ćwierćwiecze swojego istnienia, ubiegły rok zamknął rekordowym wynikiem, a najlepsze okazały się ostatnie miesiące. Miniony rok był również rekordowy dla całej branży leasingowej. To sygnał, że Polska gospodarka rozwija się pewnie i stabilnie.         EFL nieprzerwanie od 25 lat utrzymuje pozycję branżowego lidera z udziałem na poziomie 9 proc. w rynku leasingu ruchomości i 8,8 proc. udziałem w całym rynku leasingu w Polsce. W 2015 roku spółka, leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej wartości (środki trwałe i nieruchomości) 4 370,3 mln zł. Oznacza to 17,1 proc. wzrost w stosunku do wyniku wypracowanego rok wcześniej. EFL w 2015 roku rozwijał się szybciej niż cały rynek leasingu, który zanotował 16,3 proc. wzrost. – Najbardziej owocny okazał się dla nas ostatni kwartał minionego roku, w którym dynamika osiągnęła poziom 26 proc. w stosunku rok do roku – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL – To dowód, że przez te 25 lat istnienia udało nam się wypracować wśród polskich przedsiębiorców markę, którą darzą zaufaniem, i tak skonstruować ofertę, że odpowiada ona na potrzeby leasingobiorców. Szczególnie dobre dla EFL były dwa ostatnie miesiące ubiegłego roku. W listopadzie firma sfinansowała aktywa o wartość niemal 431 mln zł (430,9 mln), a najlepszym sprzedażowo w całej jej dotychczasowej historii okazał się grudzień 2015 roku, w którym wartość finansowania wyniosła aż 490,9 mln zł. W ubiegłym roku motorami wzrostów rynku leasingu były, obok pojazdów osobowych i ciężarowych (20 proc.), transport ciężki, który wzrósł o 18 proc., oraz segment maszyn i urządzeń z 12 proc. wzrostem. Dobrze rozwijał się także leasing nieruchomości, którego dynamika wzrostu wyniosła w ub. roku 14 proc. Wartość całego rynku leasingu w Polsce w poprzednim roku sięgnęła poziomu niemal 50 mld zł, przekraczając dotąd rekordowy wynik z 2014 roku. Komentarz do wyników branży głównego ekonomisty EFL, Marcina Nieplowicza, znaleźć można pod adresem: https://youtu.be/TItjya2PodY  

leasing-zdjecieEFL, świętujący w tym roku ćwierćwiecze swojego istnienia, ubiegły rok zamknął rekordowym wynikiem, a najlepsze okazały się ostatnie miesiące. Miniony rok był również rekordowy dla całej branży leasingowej. To sygnał, że Polska gospodarka rozwija się pewnie i stabilnie.

 

 

 

 

EFL nieprzerwanie od 25 lat utrzymuje pozycję branżowego lidera z udziałem na poziomie 9 proc. w rynku leasingu ruchomości i 8,8 proc. udziałem w całym rynku leasingu w Polsce. W 2015 roku spółka, leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej wartości (środki trwałe i nieruchomości) 4 370,3 mln zł. Oznacza to 17,1 proc. wzrost w stosunku do wyniku wypracowanego rok wcześniej. EFL w 2015 roku rozwijał się szybciej niż cały rynek leasingu, który zanotował 16,3 proc. wzrost.

Najbardziej owocny okazał się dla nas ostatni kwartał minionego roku, w którym dynamika osiągnęła poziom 26 proc. w stosunku rok do roku – mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL – To dowód, że przez te 25 lat istnienia udało nam się wypracować wśród polskich przedsiębiorców markę, którą darzą zaufaniem, i tak skonstruować ofertę, że odpowiada ona na potrzeby leasingobiorców.

Szczególnie dobre dla EFL były dwa ostatnie miesiące ubiegłego roku. W listopadzie firma sfinansowała aktywa o wartość niemal 431 mln zł (430,9 mln), a najlepszym sprzedażowo w całej jej dotychczasowej historii okazał się grudzień 2015 roku, w którym wartość finansowania wyniosła aż 490,9 mln zł.

W ubiegłym roku motorami wzrostów rynku leasingu były, obok pojazdów osobowych i ciężarowych (20 proc.), transport ciężki, który wzrósł o 18 proc., oraz segment maszyn i urządzeń z 12 proc. wzrostem. Dobrze rozwijał się także leasing nieruchomości, którego dynamika wzrostu wyniosła w ub. roku 14 proc. Wartość całego rynku leasingu w Polsce w poprzednim roku sięgnęła poziomu niemal 50 mld zł, przekraczając dotąd rekordowy wynik z 2014 roku.

Komentarz do wyników branży głównego ekonomisty EFL, Marcina Nieplowicza, znaleźć można pod adresem: https://youtu.be/TItjya2PodY

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C