Mistrzowie i gwiazdy o logistyce w sporcie

C

19-11-2012

  VI Ogólnopolska Konferencja "Logistyka w sporcie" zgromadziła ponad 350 uczestników,  Izabella Łukomska-Pyżalska, Marcin Urbaś oraz inne postaci z pierwszych stron gazet - mistrzów, olimpijczyków, sportowców, trenerów i menedżerów, dla których sport to niemal sens życia. W siedzibie WSL rozmawiali oni o logistycznym aspekcie realizowania swoich sportowych pasji.         Wśród gości nie zabrakło sportowych talentów rodem z Wyższej Szkoły Logistyki. Łączenie studiów i treningu nie jest łatwe, dlatego wysiłki tych najbardziej aktywnych zostały nagrodzone.  Najpopularniejszym wśród akademickiej społeczności WSL został bokser Dawid Deik. Sportowcom zawodowym i amatorom życzymy coraz lepszych wyników i zawsze świetnej formy. W takiej formie byli z pewnością kibice tłumnie odwiedzający Poznań podczas turnieju EURO 2012. Ilu ludzi mieści się w poznańskim tramwaju? 300 pasażerów lub 400 irlandzkich kibiców. Tak można podsumować logistyczny sukces EURO 2012 w Poznaniu. O kilkuletnich przygotowaniach, planach i procedurach, dzięki którym możemy dziś z dumą wspominać to wydarzenie opowiadał uczestnikom VI konferencji "Logistyka w sporcie" Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Biura EURO 2012.     Pięć lat wytężonej pracy setek ludzi to ogromna inwestycja, która już przynosi Poznaniowi zyski - te materialne, ale i te wizerunkowe.  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie perfekcyjna organizacja, opierająca się na unikalnym na skalę kraju zarządzaniu projektowym, przygotowanym specjalnie na potrzeby EURO 2012.   Miasto bardzo się zmieniło, rozwinęło i zmodernizowało. Pamiątką po EURO są kilometry dróg, tras tramwajowych, nowe autobusy i tramwaje i wiele innych użytecznych obiektów. Każdy kibic, mieszkaniec Poznania jest z pewnością dumny z tego, jak jego miasto rozkwitło na ten miesiąc piłkarskich zmagań - mówił Norbert Napieraj, Radny Miasta Poznania. O tym, jak rozkwitł 100-letni Klub Piłkarski WARTA Poznań, opowiadała jego prezes Izabella Łukomska-Pyżalska. Nietypowe porównanie klubu do autobusu zobrazowało jakim ogromnym wysiłkiem jest reaktywowanie najlepszych piłkarskich tradycji. Dziś, klub jest już logistycznie gotowy na Ekstraklasę.   Cykl "LogMeeting - Spotkania i warsztaty w WSL" to wyjątkowa okazja dla młodzieży szkół średnich i studentów na pozyskanie wiedzy bezpośrednio od praktyków, specjalistów, ludzi nauki, którzy w różnych dziedzinach swojej działalności wykorzystują logistykę. W 2007 roku po raz pierwszy w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Logistyka w sporcie". Popularność, z jaką spotkał się ten temat spowodowała, że rozmowy o  nierozerwalnym związku logistyki ze sportem stały się już coroczną tradycją.

 

wsl19listoVI Ogólnopolska Konferencja “Logistyka w sporcie” zgromadziła ponad 350 uczestników,  Izabella Łukomska-Pyżalska, Marcin Urbaś oraz inne postaci z pierwszych stron gazet – mistrzów, olimpijczyków, sportowców, trenerów i menedżerów, dla których sport to niemal sens życia. W siedzibie WSL rozmawiali oni o logistycznym aspekcie realizowania swoich sportowych pasji.

 

 

 

 

Wśród gości nie zabrakło sportowych talentów rodem z Wyższej Szkoły Logistyki. Łączenie studiów i treningu nie jest łatwe, dlatego wysiłki tych najbardziej aktywnych zostały nagrodzone.  Najpopularniejszym wśród akademickiej społeczności WSL został bokser Dawid Deik. Sportowcom zawodowym i amatorom życzymy coraz lepszych wyników i zawsze świetnej formy. W takiej formie byli z pewnością kibice tłumnie odwiedzający Poznań podczas turnieju EURO 2012.


Ilu ludzi mieści się w poznańskim tramwaju? 300 pasażerów lub 400 irlandzkich kibiców. Tak można podsumować logistyczny sukces EURO 2012 w Poznaniu. O kilkuletnich przygotowaniach, planach i procedurach, dzięki którym możemy dziś z dumą wspominać to wydarzenie opowiadał uczestnikom VI konferencji “Logistyka w sporcie” Zbigniew Talarczyk, zastępca dyrektora Biura EURO 2012.

 

wsl2013

 

Pięć lat wytężonej pracy setek ludzi to ogromna inwestycja, która już przynosi Poznaniowi zyski – te materialne, ale i te wizerunkowe.  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie perfekcyjna organizacja, opierająca się na unikalnym na skalę kraju zarządzaniu projektowym, przygotowanym specjalnie na potrzeby EURO 2012.

 

Miasto bardzo się zmieniło, rozwinęło i zmodernizowało. Pamiątką po EURO są kilometry dróg, tras tramwajowych, nowe autobusy i tramwaje i wiele innych użytecznych obiektów. Każdy kibic, mieszkaniec Poznania jest z pewnością dumny z tego, jak jego miasto rozkwitło na ten miesiąc piłkarskich zmagań – mówił Norbert Napieraj, Radny Miasta Poznania.


O tym, jak rozkwitł 100-letni Klub Piłkarski WARTA Poznań, opowiadała jego prezes Izabella Łukomska-Pyżalska. Nietypowe porównanie klubu do autobusu zobrazowało jakim ogromnym wysiłkiem jest reaktywowanie najlepszych piłkarskich tradycji. Dziś, klub jest już logistycznie gotowy na Ekstraklasę.

 

Cykl “LogMeeting – Spotkania i warsztaty w WSL” to wyjątkowa okazja dla młodzieży szkół średnich i studentów na pozyskanie wiedzy bezpośrednio od praktyków, specjalistów, ludzi nauki, którzy w różnych dziedzinach swojej działalności wykorzystują logistykę. W 2007 roku po raz pierwszy w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się Ogólnopolska Konferencja “Logistyka w sporcie”. Popularność, z jaką spotkał się ten temat spowodowała, że rozmowy o  nierozerwalnym związku logistyki ze sportem stały się już coroczną tradycją.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C