Młodzi bez doświadczenia mają szansę na zdobycie pierwszej pracy w branży TSL

C

18-08-2014

Sytuacja na rynku pracy w branży Transport Spedycja Logistyka nastraja optymistycznie.             Liczba ogłoszeń o pracę z miesiąca na miesiąc rośnie. Jedynym mankamentem jest fakt, że pracodawcy zazwyczaj poszukują doświadczonych pracowników, zapominając o młodych ludziach, którzy po ukończeniu edukacji poszukują swojej pierwszej pracy. Optima wyszła naprzeciw ich potrzebom i stworzyła autorski program Akademia Spedytora, dedykowany nowym pracownikom firmy stawiającym pierwsze kroki w branży TSL.   Większość pracodawców poszukuje na rynku pracy doświadczonej kadry. Od każdego potencjalnego pracownika oczekuje się wysokich kompetencji zdobytych w ramach dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Najbardziej poszkodowani w tej sytuacji są młodzi, wykształceni ludzie, którzy posiadają wiedzę teoretyczną, ale nie mają doświadczenia zawodowego.   Optima daje szansę rozpoczęcia kariery w logistyce wszystkim tym, którzy kształcą się na kierunkach związanych z branżą TSL, ale nie jest to warunek konieczny. Najbardziej pożądane u kandydatów są chęć zdobywania wiedzy i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Akademia Spedytora ma za zadanie wprowadzić niedoświadczonych, ale ambitnych pracowników w zawód spedytora.   Optima docenia młodych, inwestuje w nich i daje im szansę stawiania pierwszych kroków zawodowych w branży TSL. Tym samym daje przykład innym firmom, aby nie bały się zatrudniać niedoświadczonych pracowników. Odpowiednie przygotowanie ich do pełnienia nowych obowiązków może zaowocować pozyskaniem dobrych, oddanych pracowników na lata współpracy.  

Optima-pierwsza-pracaSytuacja na rynku pracy w branży Transport Spedycja Logistyka nastraja optymistycznie.

 

 

 

 

 

 

Liczba ogłoszeń o pracę z miesiąca na miesiąc rośnie. Jedynym mankamentem jest fakt, że pracodawcy zazwyczaj poszukują doświadczonych pracowników, zapominając o młodych ludziach, którzy po ukończeniu edukacji poszukują swojej pierwszej pracy. Optima wyszła naprzeciw ich potrzebom i stworzyła autorski program Akademia Spedytora, dedykowany nowym pracownikom firmy stawiającym pierwsze kroki w branży TSL.

 

Większość pracodawców poszukuje na rynku pracy doświadczonej kadry. Od każdego potencjalnego pracownika oczekuje się wysokich kompetencji zdobytych w ramach dotychczasowych osiągnięć zawodowych. Najbardziej poszkodowani w tej sytuacji są młodzi, wykształceni ludzie, którzy posiadają wiedzę teoretyczną, ale nie mają doświadczenia zawodowego.

 

Optima daje szansę rozpoczęcia kariery w logistyce wszystkim tym, którzy kształcą się na kierunkach związanych z branżą TSL, ale nie jest to warunek konieczny. Najbardziej pożądane u kandydatów są chęć zdobywania wiedzy i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Akademia Spedytora ma za zadanie wprowadzić niedoświadczonych, ale ambitnych pracowników w zawód spedytora.

 

Optima docenia młodych, inwestuje w nich i daje im szansę stawiania pierwszych kroków zawodowych w
branży TSL. Tym samym daje przykład innym firmom, aby nie bały się zatrudniać niedoświadczonych pracowników. Odpowiednie przygotowanie ich do pełnienia nowych obowiązków może zaowocować pozyskaniem dobrych, oddanych pracowników na lata współpracy.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C