Moc atrakcji na jubileuszowej „Parowozjadzie”

C

13-08-2014

Niecałe dwa tygodnie dzielą miłośników kolei od rozpoczęcia X edycji „Parowozjady”, która w dniach 23-24 sierpnia odbędzie się w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Tradycyjnie główną atrakcję imprezy, organizowanej co roku przez PKP CARGO, stanowić będzie pokaz zabytkowych parowozów. Poza nimi na odwiedzających czeka szereg dodatkowych atrakcji.       Na potrzeby jubileuszowej „Parowozjady” PKP CARGO postanowiło spełnić oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających miłośników kolei. Tradycyjnie pierwszego dnia goście będą mogli podziwiać przede wszystkim paradę siedmiu zabytkowych parowozów oraz pokazy składów pociągów historycznych. W tym roku organizatorzy postanowili zabrać miłośników kolei w podróż po Dzikim Zachodzie. Odwiedzający Chabówkę przeniosą się w czasy gorączki złota, budowy kolei transkontynentalnej oraz walk z Indianami.   Podczas jubileuszowej „Parowozjady” będzie można podziwiać co najmniej siedem parowych maszyn i dwie historyczne lokomotywy spalinowe. Na szczególną uwagę zasługują goście zagraniczni. Do Chabówki zawitają między innymi słowacka i czeska „Papuga”, a więc parowozy 477.013 i 477.043. Zabytkowe maszyny są nazywane „papugami” ze względu na swoją charakterystyczną kolorystykę. Do Chabówki przyjedzie także wiekowy parowóz z serii Tkt48-18 z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie. Tradycyjnie nie zabraknie także lokomotywy z Pyskowic, czyli Ty42-24. Na „Parowozjadzie” będzie można podziwiać także miejscowe maszyny.   Podczas „Parowozjady” na odwiedzających będą czekały nie tylko parowozy, ale również  wiele zabytkowych składów pociągów stacjonujących na co dzień na terenie skansenu. Znajdują się tam między innymi wagony pasażerskie oraz towarowe z początku XX wieku. Dodatkowo, PKP CARGO specjalnie na „Parowozjadę” zaprezentuje blisko stuletnie cysterny, węglarki oraz unikatowy na skalę światową polski wagon do przewozu gęsi.   Odwiedzający goście będą mogli również skorzystać z przygotowanych specjalnych atrakcji. Co godzinę na przygotowanej scenie będą odbywać się pokazy i lekcje tańca country oraz specjalne konkursy dla publiczności. Goście będą mogli spróbować swoich sił w rzucie podkową i kapeluszem kowbojskim, ujeżdżaniu mechanicznego byka czy w strzelaniu z łuku. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach „Parowozjady”, dla których przygotowana została wyjątkowa wioska Indiańska.   W sobotni wieczór odbędzie się koncert zespołu country, po którym odbędzie się jubileuszowy pokaz fajerwerków. Na drugi dzień imprezy zaplanowano zawody wiekowych parowozów, a także przejażdżki w kabinie maszynisty. Podczas jubileuszowej „Parowozjady” będzie można również odwiedzić utrzymane w klimatach Dzikiego Zachodu biuro szeryfa, saloon, pocztę czy klasyczny bank.   Organizatorem „Parowozjady”, która w dniach 23-24 sierpnia 2014 już po raz dziesiąty odbędzie się w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, jest PKP CARGO.  

PKP-Cargo-Parowozjada-1Niecałe dwa tygodnie dzielą miłośników kolei od rozpoczęcia X edycji „Parowozjady”, która w dniach 23-24 sierpnia odbędzie się w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Tradycyjnie główną atrakcję imprezy, organizowanej co roku przez PKP CARGO, stanowić będzie pokaz zabytkowych parowozów. Poza nimi na odwiedzających czeka szereg dodatkowych atrakcji.

 

 

 

Na potrzeby jubileuszowej „Parowozjady” PKP CARGO postanowiło spełnić oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających miłośników kolei. Tradycyjnie pierwszego dnia goście będą mogli podziwiać przede wszystkim paradę siedmiu zabytkowych parowozów oraz pokazy składów pociągów historycznych. W tym roku organizatorzy postanowili zabrać miłośników kolei w podróż po Dzikim Zachodzie. Odwiedzający Chabówkę przeniosą się w czasy gorączki złota, budowy kolei transkontynentalnej oraz walk z Indianami.

 

Podczas jubileuszowej „Parowozjady” będzie można podziwiać co najmniej siedem parowych maszyn i dwie historyczne lokomotywy spalinowe. Na szczególną uwagę zasługują goście zagraniczni. Do Chabówki zawitają między innymi słowacka i czeska „Papuga”, a więc parowozy 477.013 i 477.043. Zabytkowe maszyny są nazywane „papugami” ze względu na swoją charakterystyczną kolorystykę. Do Chabówki przyjedzie także wiekowy parowóz z serii Tkt48-18 z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie. Tradycyjnie nie zabraknie także lokomotywy z Pyskowic, czyli Ty42-24. Na „Parowozjadzie” będzie można podziwiać także miejscowe maszyny.

 

Podczas „Parowozjady” na odwiedzających będą czekały nie tylko parowozy, ale również  wiele zabytkowych składów pociągów stacjonujących na co dzień na terenie skansenu. Znajdują się tam między innymi wagony pasażerskie oraz towarowe z początku XX wieku. Dodatkowo, PKP CARGO specjalnie na „Parowozjadę” zaprezentuje blisko stuletnie cysterny, węglarki oraz unikatowy na skalę światową polski wagon do przewozu gęsi.

 

Odwiedzający goście będą mogli również skorzystać z przygotowanych specjalnych atrakcji. Co godzinę na przygotowanej scenie będą odbywać się pokazy i lekcje tańca country oraz specjalne konkursy dla publiczności. Goście będą mogli spróbować swoich sił w rzucie podkową i kapeluszem kowbojskim, ujeżdżaniu mechanicznego byka czy w strzelaniu z łuku. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach „Parowozjady”, dla których przygotowana została wyjątkowa wioska Indiańska.

 

W sobotni wieczór odbędzie się koncert zespołu country, po którym odbędzie się jubileuszowy pokaz fajerwerków. Na drugi dzień imprezy zaplanowano zawody wiekowych parowozów, a także przejażdżki w kabinie maszynisty. Podczas jubileuszowej „Parowozjady” będzie można również odwiedzić utrzymane w klimatach Dzikiego Zachodu biuro szeryfa, saloon, pocztę czy klasyczny bank.

 

Organizatorem „Parowozjady”, która w dniach 23-24 sierpnia 2014 już po raz dziesiąty odbędzie się w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce, jest PKP CARGO.

 

PKP-Cargo-Parowozjada-2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C