Monevia łączy siły z platformą Connect Trans

C

15-07-2020

Polski fintech mikrofaktoringowy Monevia wdrożył właśnie kolejny duży projekt dla swoich klientów. Połączenie faktoringu online Monevii z platformą transportową Connect-Trans to oferta dla wszystkich przewoźników, którzy cenią sobie bezpieczne transakcje i korzystne stawki za transport.

Polski fintech mikrofaktoringowy Monevia wdrożył właśnie kolejny duży projekt dla swoich klientów. Połączenie faktoringu online Monevii z platformą transportową Connect-Trans to oferta dla wszystkich przewoźników, którzy cenią sobie bezpieczne transakcje i korzystne stawki za transport.

 

 

 

To już drugi projekt, wdrożony przez Monevię w pierwszym półroczu 2020. Użytkownicy nowej platformy transportowej uzyskują dostęp do onlinowego finansowania. Wszystko umożliwia pełna integracja obu systemów.

– Dla platformy Connect Trans przygotowaliśmy unikalne rozwiązanie produktowe i technologiczne. Z analizowanych przez Connect Trans ofert finansowania tylko Monevia dostarczyła kompleksowe rozwiązanie technologiczne dające klientom platformy transportowej dostęp do finansowania „na klik”. Jednocześnie przyjęte założenia pozwalają Monevii na pełną kontrolę ryzyka klientów i płatników, tak jak to się dzieje w standardowych transakcjach przeprowadzanych bezpośrednio na Platformie Monevia – stwierdza Maciej Drowanowski, prezes zarządu Monevia sp. z o.o.

Platforma Connect Trans powstała jako alternatywa do obecnej sytuacji w branży transportowej – rozbudowany sektor pośredników sprawiający, że stawki dla przewoźników są zaniżane oraz abonamenty za dostęp do zleceń, a po stronie załadowców za dostęp do firm przewozowych. Connect Trans gwarantuje brak pośredników oraz zapewnia darmową aplikację mobilną do podejmowania zleceń w oparciu o geolokalizację. Przewoźnicy, oprócz szybkiego dostępu do załadunków, mogą również szybko uzyskać pieniądze za transport – bez czekania do terminu płatności.

– Platforma Connect Trans to rewolucja w transporcie. Dziś bowiem smartfon w rękach przewoźnika to narzędzie dające nieocenione dotąd korzyści w postaci kontroli i prostoty obsługi zleceń. Przewoźnik widzi tylko zlecenia bezpośrednio od firm załadowczych, z pominięciem łańcucha pośredników i firm spedycyjnych, dzięki czemu staramy się̨ wyeliminować zaniżenie stawek. Tu liczy się̨ prostota i uczciwość́ – stwierdza Michał Kowalczyk, prezes zarządu Connect Trans Solutions sp. z o.o.

– Dzięki udostępnieniu usług faktoringowych bezpośrednio z poziomu platformy transportowej otwiera się nowy rozdział w finansowaniu branży transportowej – informuje Tomasz Gąsiorowski, dyrektor handlowy Monevii. Brak abonamentu oraz pośredników w załadunku towarów na platformie Connect Trans gwarantują rzetelne stawki frachtów dla przewoźników i jednocześnie bezpieczeństwo wypłaty środków przed terminem płatności, tak ważnej dla zachowania płynności w branży transportowej. To mocne i oczekiwane wsparcie dla krajowej branży transportowej, wracającej po pandemii do roli jednego z motorów polskiej gospodarki i lidera na europejskim rynku – dodaje Gąsiorowski.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C