Nagroda dla DKV

C

06-02-2023

Agencje ratingowe Sustainalytics i EcoVadis umieściły DKV Mobility w czołówce rankingów ESG, które analizują zaangażowanie firm w zrównoważony rozwój biznesu.

Sustainalytics uplasował operatora w 1% najlepszych przedsiębiorstw w grupie 15 tysięcy podmiotów we wszystkich branżach. Natomiast EcoVadis w grupie 2% firm wyróżnionych spośród ponad 100 tysięcy podmiotów ocenianych w 2022 roku. Dzięki takim wynikom DKV Mobility otrzymało złoty medal EcoVadis za 2022 rok, drugi rok z rzędu. W porównaniu do poprzedniego roku firma zdobyła sześć punktów więcej, mogąc w pochwalić się wynikiem 74 punktów na 100.

ESG to podejście opisujące czynniki pozafinansowe, które pomagają biznesowi raportować ich realne zaangażowanie na rzecz zrównoważonej przyszłości. Obejmuje następujące wskaźniki – Środowiskowe (Environmental), Społeczne (Social) i Ład Korporacyjny (Corporate Governance). Jedną z branży, która w dużym stopniu odciska swoje piętno na kondycji środowiska i dobrobycie społeczeństw, jest transport.

– Jesteśmy dumni, mogąc znaleźć się w grupie najlepszych firm w ocenie Sustainalytics i EcoVadis w 2022 roku – mówi Marc Erkens, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i nowej mobilności.

PROMOCJA

PROMOCJA

Sustainalytics to jedna z uznanych firm badawczych, ratingowych i analitycznych zajmująca się ESG i ładem korporacyjnym. Natomiast EcoVadis należy do grona największych globalnych dostawców ocen zrównoważonego rozwoju biznesu. Firma działa od 2007 roku.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C