{modal href=”/images/stories/miss_lutego_big.jpg”}

W wyborach nie jest ważna ani narodowość, ani firma, w której się pracuje. Aby wziąć udział w walce o nagrodę główną, czyli 6-dniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu na Ibizie wystarczy zawodowo zajmować się transportem, spedycją lub logistyką.
Konkurs cieszy się coraz większą popularnością. O jego międzynarodowym charakterze świadczy fakt, że do zmagań o główną nagrodę przystępują pracownicy największych europejskich korporacji, takich jak: Raben, C.Hartwig Gdynia, Dachser GmbH, Schenker & Co., DHL, DB Schenker czy Rhenus Logistics.
Transportowcy pokazali, że można łączyć profesjonalne podejście do pracy z rozrywkowym usposobieniem. Poza dobrą zabawą wybory to dla nich szansa na poznanie specyfiki pracy kolegów i koleżanki po fachu z całej Europy, integrację międzynarodowego środowiska transportowego i przełamanie istniejących barier.
Według rankingu najpiękniejsze kobiety pochodzą z Polski. To one aż 11 razy stanęły na podium, z czego pięciokrotnie otrzymały tytuł Miss Transportu danego miesiąca. Spoza Polski kandydatką, którą sięgnęła po zwycięski tytuł była Turczynka IlknurD z firmy transportowej TRAKSi3 ULS TASIMACILIK. Kandydatką, która do tej pory otrzymała najwięcej, bo aż 657 głosów jest Miss Lutego – Sylaba z firmy Apreo Logistics SA. Jej profil można zobaczyć pod adresem http://pl.miss-2010.eu/profile/view/27.
Wśród mężczyzn za najbardziej atrakcyjnych uchodzą obywatele Niemiec, którzy trzykrotnie sięgnęli po tytuł Mistera i tyle samo razy zostali wybrani pierwszym lub drugim wicemisterem. Zaraz za nimi w rankingu plasują się Polacy, którzy na podium znaleźli się pięciokrotnie, z czego 2 razy zwyciężyli. W ubiegły miesiącu pierwszy raz po tytuł sięgnął Duńczyk – Christian-DK z firmy Freja. Najwięcej głosów internautów zdobył dotychczas Niemiec Paul, Mister Stycznia pracujący na co dzień w OCS Spedition GmbH, który otrzymał 243 głosy. Jego zdjęcia można obejrzeć pod adresem http://pl.mister2010.eu/profile/view/35.