Największa inwestycja Inter Cars

C

26-05-2017

31 maja 2017 r. w podwarszawskim Zakroczymiu zostanie otwarte Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Właściciel - firma Inter Cars przekonuje, że będzie to jedno z najnowocześniejszych obecnie w branży dystrybucji części w Europie.

31 maja 2017 r. w podwarszawskim Zakroczymiu zostanie otwarte Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Właściciel – firma Inter Cars przekonuje, że będzie to jedno z najnowocześniejszych obecnie w branży dystrybucji części w Europie.

Centrum mieści 71 tysięcy półek i 56 000 m kw. zabudowy regałowej oraz 20 km ścieżek magazynowych, tworzących 450 korytarzy. Główna hala magazynowa o powierzchni 30 000 m kw. i kubaturze niespełna 300 tys. m sześć., oświetlana jest  przez 7 tys. świetlówek LED. Sorter pakowania o wydajności 30 000 sztuk towarów na godzinę, posiada przekierowanie do 720 stacji odbioru. Sorter wysyłkowy przesyła na godzinę 2 500 paczek w 50 kierunkach. w 50 kierunkach. Tak w liczbach wygląda nowe, logistyczne centrum Zakroczymia. Dodajmy, że najistotniejsze procesy związane z obsługą dystrybucji produktów zamawianych przez klientów z całego świata są w pełni zautomatyzowane.

Centrum monitorowane jest przez system złożony z 250 kamer, 330 czujników alarmowych i ponad 900 czujników ruchu. Automatyzacja dostępu odbywa się w 47 punktach kontroli. 144 000 m sześć. zabudowy kubaturowej wyposażono w kompleksowe rozwiązania przeciwpożarowe. Agregaty prądotwórcze są w stanie pokryć 100 procent zapotrzebowania centrum na energię elektryczną, w pełni uniezależniając je od efektów awarii zasilania.
Przy założeniu pracy urządzeń przez 24 godziny każdego dnia roku, centrum będzie mogło wysłać rocznie blisko 10 000 paczek, do których spakowanych zostanie prawie 130 000 000 sztuk towarów. Inter Cars dostarcza obecnie produkty do 25 000 warsztatów samochodowych, posiłkując się katalogiem, obejmując asortyment ponad miliona pozycji sprzedażowych. Wraz z 5 tys. certyfikowanych warsztatów, zrzeszonych pod marką Motointegrator Partner, może wkrótce zwiększyć sprzedaż o kolejne miliony sztuk – szczególnie, że oferta obejmie wszystkie kraje zagraniczne, w których firma aktywnie działa w branży części samochodowych.

31 maja 2017 roku Spółka Inter Cars dokona oficjalnej prezentacji swojej najnowszej inwestycji. Uroczystemu otwarciu Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu towarzyszyć będzie spotkanie partnerów biznesowych Inter Cars, tj. właścicieli warsztatów samochodowych, dostawców, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, inwestorów i reprezentantów instytucji finansowych, szkół i uczelni zawodowych, a także tych wszystkich podmiotów, które wydatnie wsparły lub aktywnie kibicowały nowej inwestycji. W trakcie wydarzenia, zaprezentowane zostaną również wyniki finansowe spółki. W 2016 roku Grupa Inter Cars wypracowała 230 mln zł zysku netto. Warto dodać, że 53 proc. dystrybuowanych przez Inter Cars towarów pochodzi od producentów w Polsce,

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C