Nissan e-NV200 w zielonej flocie InPostu

C

15-10-2020

40 w pełni elektrycznych furgonów Nissan e-NV200 dołączy do floty InPostu.

40 w pełni elektrycznych furgonów Nissan e-NV200 dołączy do floty InPostu. Model ten został wybrany przede wszystkim ze względu na zasięg, ładowność i przyjazne kierowcy technologie. Nissan dostarczy pojazdy do wybranych oddziałów partiami.

 

 

 

30 egzemplarzy Nissana e-NV200 w wersji XL Voltia oraz 10 standardowych furgonów e-NV200 trafi do oddziałów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Dzięki swoim osiągom i komfortowi jazdy usprawnią pracę kurierów.

Nissan e-NV200 XL Voltia to przeznaczony do logistyki miejskiej furgon o ładowni powiększonej do 8 m³, co uzyskano dzięki wydłużeniu nadwozia i podwyższeniu dachu. Dzięki temu kurierzy mają możliwość swobodnej pracy wewnątrz w pozycji stojącej. Niski próg załadunku i ładowność 580 kg pozwalają na umieszczenie w pojeździe 3 europalet. Wysokość całkowita nie przekracza 2,5 m i pozwala na sprawne pokonywanie ciasnych, często zadrzewionych ulic.

Jak podkreślił Tomasz Latała-Golisz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE:

– Nissan od lat promuje rozwiązania mające na celu ograniczenie emisji, szczególnie w miastach. Użytkowy e NV200 XL Voltia jest idealnym pojazdem do realizacji dostaw na ostatnim odcinku: komfortowym i tanim w eksploatacji dla użytkowników, a także zupełnie nieuciążliwym dla mieszkańców miast, ponieważ porusza się niemal bezgłośnie i nie emituje spalin. Stanowi optymalną kombinację kompaktowych wymiarów, uniwersalnej przestrzeni ładunkowej i wydajnego, elektrycznego napędu.

Pojazd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh, który zapewnia realny zasięg ponad 200 km. Baterię można szybko naładować prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO (od 0 do 80% w około 50 minut) lub za pomocą ładowarki 6,6 kW w 7,5 godziny. Nissana e-NV200 charakteryzuje wyjątkowa zwrotność, stabilność podczas jazdy wynikająca z nisko umiejscowionego środka ciężkości oraz – charakterystyczny dla napędów elektrycznych – natychmiastowy dostęp do wysokiego momentu obrotowego zapewniający płynne przyspieszanie. Dzięki tym rozwiązaniom pojazd zapewnia niezbędną elastyczność w realizacji dostaw w mieście.

Kurierzy mają do dyspozycji m.in. bezkluczykowy system dostępu do samochodu i włączania silnika I-Key, automatyczną klimatyzację oraz podgrzewane siedzenia. Film o nowych samochodach można zobaczyć tutaj

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C