Nowa brama przesuwna ST 500 do garaży zbiorczych

C

13-07-2010

{modal href="/images/stories/hormann_big.jpg"} {/modal} Cicha praca, niskie koszty eksploatacyjne i możliwość montażu nawet w bardzo niskich otworach - to atuty nowej bramy do garaży zbiorczych firmy Hörmann. Brama przesuwna ST 500 otwiera się na bok. Dzięki temu może być montowana nawet w otworach pozbawionych nadproża.       To już druga brama do garaży zbiorczych zaprojektowana przez firmę Hörmann. Obie bramy wyglądają tak samo. Brama przesuwna ST 500 jedynie sposobem otwierania różni się od uchylnej bramy ET 500.  ST 500 odsuwa się na bok i jest prowadzona w szynie montowanej na ścianie. Porusza się cicho i precyzyjnie w rolkach bieżnych zaprojektowanych przez producenta. To rozwiązanie ogranicza emisję hałasu, a to w budownictwie wielorodzinnym jest szczególnie istotne.   Dzięki swojej konstrukcji brama przesuwna nie wymaga zrównoważenia ciężaru, co    minimalizuje konieczność napraw spowodowanych pęknięciem sprężyn naciągowych. Zapewnia też łatwy dostęp do wszelkich części wymagających konserwacji.   Ta ekonomiczność bramy ST 500 sprawia, że jest ona szczególnie interesująca dla  spółdzielni mieszkaniowych, chcących utrzymać koszty eksploatacyjne na jak najniższym poziomie. Brama przesuwna ST 500 jest też dobrym rozwiązaniem w wielu trudnych sytuacjach montażowych. Idealnie na przykład sprawdza się przy bardzo niskich wjazdach do  garażu.   Wymagana wysokość nadproża wynosi tu bowiem tylko 110 mm, a dzięki wstępnie zmontowanej ramie ościeżnicy, bramę można zainstalować nawet bezpośrednio w otworze, w którym nie ma nadproża. Szeroka gama wzorów bramy ST 500 umożliwia harmonijne dopasowanie bramy do elewacji budynku. Oprócz klasycznej płyty bramy z blachy perforowanej dostępne są wersje z gładkiej blachy aluminiowej, elementów bramy segmentowej lub do wypełnienia przez odbiorcę. Istnieje też możliwość obudowania skrzydła bramy elementami elewacyjnymi, czyli na przykład drewnem lub blachą. Do cichej pracy bramy ST 500 istotnie przyczyniają się też napędy. W zależności od przewidywanej liczby cykli eksploatacyjnych zastosowanie znajduje napęd SupraMatic H lub przemysłowy napęd ITO 400 FU firmy Hörmann na dużą liczbę cykli otwierania. Jako opcjonalne wyposażenie zabezpieczające - garaże zbiorcze są przecież ogólnie dostępne - można zastosować dodatkowe fotokomórki. Do niskich wjazdów: nowa brama przesuwna ST 500 firmy Hörmann do garaży zbiorczych otwiera się na bok. Dzięki temu może być montowana nawet w bardzo niskich otworach przejazdowych. Z napędem: napędy istotnie przyczyniają się do cichej pracy bramy ST 500. Cicha praca: specjalnie skonstruowane rolki bieżne ograniczają emisję hałasu do otoczenia, w tym do mieszkań graniczących z garażem. Dlatego brama ST 500 jest dobrym rozwiązaniem polecanym do dużych bloków mieszkalnych.

{modal href=”/images/stories/hormann_big.jpg”}

{/modal}

Cicha praca, niskie koszty eksploatacyjne i możliwość montażu nawet w bardzo niskich otworach – to atuty nowej bramy do garaży zbiorczych firmy Hörmann. Brama przesuwna ST 500 otwiera się na bok. Dzięki temu może być montowana nawet w otworach pozbawionych nadproża.

 

 

 


To już druga brama do garaży zbiorczych zaprojektowana przez firmę Hörmann. Obie bramy wyglądają tak samo. Brama przesuwna ST 500 jedynie sposobem otwierania różni się od uchylnej bramy ET 500.  ST 500 odsuwa się na bok i jest prowadzona w szynie montowanej na ścianie. Porusza się cicho i precyzyjnie w rolkach bieżnych zaprojektowanych przez producenta. To rozwiązanie ogranicza emisję hałasu, a to w budownictwie wielorodzinnym jest szczególnie istotne.

 

Dzięki swojej konstrukcji brama przesuwna nie wymaga zrównoważenia ciężaru, co    minimalizuje konieczność napraw spowodowanych pęknięciem sprężyn naciągowych. Zapewnia też łatwy dostęp do wszelkich części wymagających konserwacji.

 

Ta ekonomiczność bramy ST 500 sprawia, że jest ona szczególnie interesująca dla  spółdzielni mieszkaniowych, chcących utrzymać koszty eksploatacyjne na jak najniższym poziomie.


Brama przesuwna ST 500 jest też dobrym rozwiązaniem w wielu trudnych sytuacjach montażowych. Idealnie na przykład sprawdza się przy bardzo niskich wjazdach do  garażu.   Wymagana wysokość nadproża wynosi tu bowiem tylko 110 mm, a dzięki wstępnie zmontowanej ramie ościeżnicy, bramę można zainstalować nawet bezpośrednio w otworze, w którym nie ma nadproża.


Szeroka gama wzorów bramy ST 500 umożliwia harmonijne dopasowanie bramy do elewacji budynku. Oprócz klasycznej płyty bramy z blachy perforowanej dostępne są wersje z gładkiej blachy aluminiowej, elementów bramy segmentowej lub do wypełnienia przez odbiorcę. Istnieje też możliwość obudowania skrzydła bramy elementami elewacyjnymi, czyli na przykład drewnem lub blachą.


Do cichej pracy bramy ST 500 istotnie przyczyniają się też napędy. W zależności od przewidywanej liczby cykli eksploatacyjnych zastosowanie znajduje napęd SupraMatic H lub przemysłowy napęd ITO 400 FU firmy Hörmann na dużą liczbę cykli otwierania.


Jako opcjonalne wyposażenie zabezpieczające – garaże zbiorcze są przecież ogólnie dostępne – można zastosować dodatkowe fotokomórki.


Do niskich wjazdów: nowa brama przesuwna ST 500 firmy Hörmann do garaży zbiorczych otwiera się na bok. Dzięki temu może być montowana nawet w bardzo niskich otworach przejazdowych.


Z napędem: napędy istotnie przyczyniają się do cichej pracy bramy ST 500.


Cicha praca: specjalnie skonstruowane rolki bieżne ograniczają emisję hałasu do otoczenia, w tym do mieszkań graniczących z garażem. Dlatego brama ST 500 jest dobrym rozwiązaniem polecanym do dużych bloków mieszkalnych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C