Nowa Dyrektor Polityki Personalnej DB Schenker

C

18-08-2017

Od maja 2017 r. funkcję Dyrektora Polityki Personalnej DB Schenker pełni Dagmara Głowacka. Nowa Dyrektor jest odpowiedzialna za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe.


Od maja 2017 r. funkcję Dyrektora Polityki Personalnej DB Schenker pełni Dagmara Głowacka. Nowa Dyrektor jest odpowiedzialna za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe.

Przez ostatnie 15 lat Dagmara Głowacka była związana z branżą motoryzacyjną. Odpowiadała m.in. zarządzaniem łańcuchem dostaw i logistyką wokół produkcji.
W 2008 roku dołączyła do zespołu międzynarodowego koncernu Kongsberg Automotive. Od 2011 roku jako Globalny Dyrektor ds. Logistyki była odpowiedzialna za tworzenie ogólnoświatowej strategii logistycznej oraz standaryzację procesów  logistycznych w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Jej doświadczenie w tym zakresie ma pozwolić DB Schenker na głębsze zrozumienie procesów logistycznych z perspektywy klienta i rzeczywiste wsparcia biznesu przez działania polityki personalnej. Głowacka odpowiada także za politykę personalną w klastrze DB Schenker North & East Europe, do którego oprócz Polski należą: Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina.

Nowa dyrektor studiowała na Politechnice Łódzkiej oraz zdobyła tytuł inżyniera na Ecole des Mines de Nancy we Francji. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania logistycznego i coaching profesjonalny na Akademii Leona Koźmińskiego. W ramach praktyki zrealizowała ponad 400 godzin sesji coachingowych i mentorskich.

Ponadto Dagmara Głowacka ma na swoim koncie wyróżnienie „Kobieta w Logistyce 2013” portalu Pracujwlogistyce.pl. Pełni również funkcję wiceprezesa stowarzyszenia Ladies First. Prowadziła także wykłady na uczelniach wyższych m.in. Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Wyższej Szkole Logistyki we Wrocławiu. Brała czynny udział w konferencjach na terenie Europy.

Prywatnie Dagmara Głowacka prowadzi aktywny rodzinny styl życia, w wolnym czasie jeździ konno.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C