Nowa jednostka Stena Line Gute na linii Gdynia-Karlskrona

C

29-08-2017

W związku z dużym popytem na przewozy frachtowe na Morzu Bałtyckim, w poniedziałek - 28 sierpnia 2017 r. armator Stena Line wprowadził na trasę Gdynia-Karlskrona jednostkę m/v Gute – czwarty statek na tej linii.

W związku z dużym popytem na przewozy frachtowe na Morzu Bałtyckim, w poniedziałek – 28 sierpnia 2017 r. armator Stena Line wprowadził na trasę Gdynia-Karlskrona jednostkę m/v Gute – czwarty statek na tej linii.

 

W 2016 roku liczba jednostek frachtowych przewożonych między Gdynią a Karlskroną (południowa Szwecja) wzrosła w stosunku do roku poprzedniego, a w roku 2017 Stena Line obserwuje dalszy wzrost przewozów frachtowych na tej linii.

– Na przestrzeni ostatnich lat zaobserwowaliśmy wzrost popytu na nasze usługi przewozowe. Wierzymy, że trend ten się utrzyma i z radością wprowadzamy czwarty statek, który zapewni nam dodatkową ładowność. Trasa między Polską a Szwecją jest strategicznie bardzo istotna dla Stena Line i stanowi ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią. – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor linii Gdynia-Karlskrona w Stena Line.

M/v Gute to jednostka wyczarterowana od Gotlandsbolaget. Czwarty statek uzupełni flotę składającą się ze statków Stena Vision, Stena Spirit oraz Stena Baltica i zapewni więcej miejsca na przewozy frachtowe. Statek m/v Gute będzie wykonywał 8 rejsów w tygodniu, dzięki czemu Stena Line będzie mogła zaoferować ogółem 44 wypłynięcia tygodniowo pomiędzy Polską a Szwecją.

Zauważamy niezmiennie wysoki popyt na przewozy. Jednak dla naszych klientów ważne jest nie tylko. ile miejsc oferujemy, ale też jaką proponujemy częstotliwość rejsów i w jaki sposób dopasowujemy się do ich potrzeb. Dzięki wprowadzeniu m/v Gute rozwiniemy pojemność frachtową linii i będziemy mogli w większym stopniu dostosować się do potrzeb naszych klientów przy zachowaniu wysokiej jakości usług, a to jest zgodne z przyjętą przez Stena Line strategią rozwoju. Chcemy w ten sposób utrzymać silną pozycję rynkową. Pomoże nam w tym nie tylko nowa jednostka, ale też odpowiednie wykorzystanie możliwości terminalu multimodalnego Baltic Port w Karlskronie, jak i przyszłego, nowego terminalu promowego w Porcie Gdynia, jako ważnych hubów transportowych zarówno dla pasażerów jak i frachtu. – powiedział Marek Kiersnowski.

Pierwsze wypłynięcie jednostki m/v Gute w kolorach Stena Line odbyło się 28 sierpnia 2017 r.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C