Nowa metoda uwierzytelniania dla urządzeń Toughbook i Toughpad

C

19-10-2016

Computer Products Solutions, oddział firmy Panasonic System Communications Europe (PSCEU) ogłosił partnerstwo z FusionPipe Software Solutions Inc., firmą tworzącą rozwiązania uwierzytelniania i ochrony danych dla przedsiębiorstw. W ramach współpracy Panasonic będzie dostarczał swoim klientom i dystrybutorom w Europie rozwiązania uwierzytelniające QuikID.   QuikID to opatentowane oprogramowanie FusionPipe zaprojektowane dla wzmocnionych komputerów PC, laptopów, tabletów oraz sieci VPN do uwierzytelniania użytkownika (blokowania/odblokowania). Rozwiązanie eliminuje potrzebę wpisywania loginu i hasła, korzystania z tokenów, kart inteligentnych, haseł jednorazowych czy USB. Dzięki nowej technologii użytkownik może odblokować i zablokować swój służbowy laptop lub tablet za pomocą urządzenia, które już posiada (np. smartfonu bądź smartwatcha). Wystarczy, że za pośrednictwem QuikID zarejestruje je na laptopie lub tablecie wykorzystywanym w pracy.   Zasada działania jest bardzo prosta – gdy użytkownik oddala się z telefonem od swojego Toughbooka laptop blokuje się, gdy się do niego zbliża blokada zostaje zdjęta. Użytkownik może dodatkowo zabezpieczyć urządzenie pinem, ale nie musi.   FusionPipe jest jednym z niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), który został certyfikowany i zatwierdzony do współpracy z urządzeniami Toughbook i Toughpad w ramach nowego programu certyfikacyjnego Panasonic.   „Pracuję z zespołem FusionPipe odkąd spotkałem ich po raz pierwszy podczas Mobile World Congress 2015, kiedy to miałem ocenić parametry techniczne, poziom bezpieczeństwa i możliwości QuikID. Byłem nie tylko pod wrażeniem zespołu FusionPipe i technologii, którą stworzyli, ale także możliwości, jakie to rozwiązanie daje naszym obecnym i potencjalnym klientom oraz dystrybutorom"  przyznaje John Harris, Head of Engineering w Panasonic Computer Products Solutions.   „Cieszymy się, że Panasonic stał się jednym z głównych dostawców naszej przełomowej technologii uwierzytelniania. Wizja, strategia i rosnąca rzesza klientów Panasonic, lidera na rynku wzmocnionych urządzeń daje nam ogromny potencjał i stanowi klucz do naszego wspólnego sukcesu"  mówi David Snell, CEO i prezes FusionPipe.   Panasonic będzie dostarczał oprogramowanie QuikID w ramach usług ProServices. Rozwiązanie będzie dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic na terenie Europy i Turcji.

FusionPipe Quick ID on Toughbook CF-20Computer Products Solutions, oddział firmy Panasonic System Communications Europe (PSCEU) ogłosił partnerstwo z FusionPipe Software Solutions Inc., firmą tworzącą rozwiązania uwierzytelniania i ochrony danych dla przedsiębiorstw. W ramach współpracy Panasonic będzie dostarczał swoim klientom i dystrybutorom w Europie rozwiązania uwierzytelniające QuikID.

 

QuikID to opatentowane oprogramowanie FusionPipe zaprojektowane dla wzmocnionych komputerów PC, laptopów, tabletów oraz sieci VPN do uwierzytelniania użytkownika (blokowania/odblokowania). Rozwiązanie eliminuje potrzebę wpisywania loginu i hasła, korzystania z tokenów, kart inteligentnych, haseł jednorazowych czy USB. Dzięki nowej technologii użytkownik może odblokować i zablokować swój służbowy laptop lub tablet za pomocą urządzenia, które już posiada (np. smartfonu bądź smartwatcha). Wystarczy, że za pośrednictwem QuikID zarejestruje je na laptopie lub tablecie wykorzystywanym w pracy.

 

Zasada działania jest bardzo prosta – gdy użytkownik oddala się z telefonem od swojego Toughbooka laptop blokuje się, gdy się do niego zbliża blokada zostaje zdjęta. Użytkownik może dodatkowo zabezpieczyć urządzenie pinem, ale nie musi.

 

FusionPipe jest jednym z niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), który został certyfikowany
i zatwierdzony do współpracy z urządzeniami Toughbook i Toughpad w ramach nowego programu certyfikacyjnego Panasonic.

 

„Pracuję z zespołem FusionPipe odkąd spotkałem ich po raz pierwszy podczas Mobile World Congress 2015, kiedy to miałem ocenić parametry techniczne, poziom bezpieczeństwa i możliwości QuikID. Byłem nie tylko pod wrażeniem zespołu FusionPipe i technologii, którą stworzyli, ale także możliwości, jakie to rozwiązanie daje naszym obecnym i potencjalnym klientom oraz dystrybutorom”  przyznaje John Harris, Head of Engineering w Panasonic Computer Products Solutions.

 

„Cieszymy się, że Panasonic stał się jednym z głównych dostawców naszej przełomowej technologii uwierzytelniania. Wizja, strategia i rosnąca rzesza klientów Panasonic, lidera na rynku wzmocnionych urządzeń daje nam ogromny potencjał i stanowi klucz do naszego wspólnego sukcesu”  mówi David Snell, CEO i prezes FusionPipe.

 

Panasonic będzie dostarczał oprogramowanie QuikID w ramach usług ProServices. Rozwiązanie będzie dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic na terenie Europy i Turcji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C