Nowa siedziba Dachser Polska

C

16-06-2020


Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji: rozbudowa magazynu przeładunkowego.

 

 

– Nowy biurowiec powstał zgodnie ze standardami Dachsera, a dla nas liczą się solidna jakość, najlepsze materiały i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przeprowadzka do większego budynku w Strykowie to nie tylko inny widok za oknem, ale również nowe, lepsze perspektywy dla firmy i najlepsi specjaliści pod jednym dachem. Nasze inwestycje są projektowane bowiem nie tylko z myślą o biznesie, ale również po to, by tworzyć przyjazne i ergonomiczne środowisko pracy. Na razie w strykowskim biurowcu ze względu na epidemię koronawirusa pracuje część osób, a pozostały zespół administracyjny działa zdalnie. Kiedyś jednak te trudne dla wszystkich czasy miną i będziemy mogli pracować na miejscu w pełnym składzie. Wtedy z całą pewnością docenimy zakres i przyjazność tej inwestycji – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachsera w Polsce.

Nowo otwarty obiekt firmy w Strykowie to dokładnie 2 230 mkw. do dyspozycji ok. 100 pracowników firmy oraz klientów. Oprócz biura regionalnego Dachser Polska i biura oddziału Dachser Stryków, będzie się tu także mieściła agencja celna operatora. Nowoczesny trzykondygnacyjny budynek w barwach firmowych to m.in. duże, otwarte przestrzenie biurowe oraz kilka sal konferencyjnych i szkoleniowych czy wydzielone strefy relaksu. Na każdym z pięter biurowca znajduje się też aneks kuchenny, a na parterze kantyna z tarasem. W budynku zastosowano system odzysku ciepła z wentylacji, energooszczędne oświetlenie oraz nowoczesne sieci informatyczne. Dla pracowników i klientów jest też 180 miejsc parkingowych.

Za realizację strykowskiej inwestycji Dachsera odpowiada firma budowlana MCKB, która jest jednym z największych generalnych wykonawców obiektów dla handlu, przemysłu i logistyki w Polsce. Obecnie MCKB prowadzi także rozbudowę istniejącej hali przeładunkowej Dachsera w Strykowie. W ramach tej inwestycji powierzchnia strykowskiego terminala zwiększy się o kolejne 2500 mkw. Planowany termin zakończenia prac przypada na październik 2020 r.

– Budownictwo to dla nas znacznie więcej niż wznoszenie solidnych konstrukcji. Cieszę się, że w Strykowie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy dla pracowników firmy Dachser. Jestem dumny z tego, iż inwestor docenił najwyższą jakość świadczonych przez nas usług i powierzył nam realizację kolejnego etapu rozbudowy – mówi Piotr Grabowicz, prezes zarządu MCKB.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C