Nowa siedziba Ekol w Polsce

C

11-01-2016

Firma Ekol w maju 2015 roku weszła na rynek Polski i już pod koniec grudnia przeniosła się do nowej siedziby. Nowy obiekt w Sosnowcu to magazyn typu cross-dock wykorzystywany na potrzeby międzynarodowego ruchu drobnicowego. Łączna dostępna powierzchnia liczy 2000 m2 z 8 rampami załadunkowymi. W magazynie tym mogą być obsługiwane różne grupy produktowe, w tym również ADR. Ponieważ Ekol oferuje połączenia nie tylko do i z UE, ale także po za nią, ważnym jest, iż w nowym obiekcje znajduje się również magazyn czasowego składowania. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalnym, a bezpośrednie sąsiedztwo terminala kolejowego, umożliwia dotarcie przesyłek drogą kolejową do tej lokalizacji. Firma aktualnie zatrudnia ponad 20 osób, a do końca 2016 przewidywane jest zatrudnienie 50 pracowników. Planowane obroty w roku 2016 to 16 milionów euro.   - Kolejne kroki w rozwoju firmy to powstanie na początku 2016 roku trzech oddziałów: w Poznaniu, Wrocławiu oraz Łodzi. Planujemy połączenia kolejowe łączące Europę Zachodnią z Polską. Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii Francji, Hiszpanii czy Włoch – powiedział Artur Pohl, Country Manager, Ekol Polska. Macierzysta spółka Ekol znajduje się w Turcji. W Europie Ekol posiada aktualnie oddziały w 10 krajach. Jest właścicielem 5 statków typu Ro-Ro oraz wysyła prawie 70 składów pociągów towarowych miesięcznie. Ekol planuje wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne rozwiązania dla wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. - Przesyłki wysłane np. z Turcji czy Grecji do Polski, są transportowane promem z portu w Stambule do Triestu. Kolejną część podróży pokonują pociągiem do Ostrawy, skąd przewożone są transportem drogowym do Sosnowca. Aktualnie oferujemy 4 tygodniowe regularne połączenia pociągowe na trasie Ostrawa – Triest, w roku 2016 zwiększymy ich liczbę do 6 – dodał Artur Pohl. Oprócz rozwiązań intermodalnych, Ekol oferuje także usługi “konwencjonalne” takie jak krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różnej wielkości), logistykę kontraktową oraz specjalistyczne usługi celne. - W najbliższej przyszłości Ekol otworzy spółki na terenie Czech, Słowacji, Bułgarii oraz Iranu - mówi Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe oraz Executive Board Member. Oprócz planowanej ekspansji w w/w krajach Ekol zamierza w ciągu najbliższych miesięcy otworzyć nowe oddziały, nie tylko na terenie Polski, ale również w Hiszpanii czy Rumunii.  

ekol zdjecieFirma Ekol w maju 2015 roku weszła na rynek Polski i już pod koniec grudnia przeniosła się do nowej siedziby. Nowy obiekt w Sosnowcu to magazyn typu cross-dock wykorzystywany na potrzeby międzynarodowego ruchu drobnicowego. Łączna dostępna powierzchnia liczy 2000 m2 z 8 rampami załadunkowymi. W magazynie tym mogą być obsługiwane różne grupy produktowe, w tym również ADR.

Ponieważ Ekol oferuje połączenia nie tylko do i z UE, ale także po za nią, ważnym jest, iż w nowym obiekcje znajduje się również magazyn czasowego składowania. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalnym, a bezpośrednie sąsiedztwo terminala kolejowego, umożliwia dotarcie przesyłek drogą kolejową do tej lokalizacji. Firma aktualnie zatrudnia ponad 20 osób, a do końca 2016 przewidywane jest zatrudnienie 50 pracowników. Planowane obroty w roku 2016 to 16 milionów euro.

 

Kolejne kroki w rozwoju firmy to powstanie na początku 2016 roku trzech oddziałów: w Poznaniu, Wrocławiu oraz Łodzi. Planujemy połączenia kolejowe łączące Europę Zachodnią z Polską. Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii Francji, Hiszpanii czy Włoch – powiedział Artur Pohl, Country Manager, Ekol Polska.

Macierzysta spółka Ekol znajduje się w Turcji. W Europie Ekol posiada aktualnie oddziały w 10 krajach. Jest właścicielem 5 statków typu Ro-Ro oraz wysyła prawie 70 składów pociągów towarowych miesięcznie. Ekol planuje wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne rozwiązania dla wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim.

Przesyłki wysłane np. z Turcji czy Grecji do Polski, są transportowane promem z portu w Stambule do Triestu. Kolejną część podróży pokonują pociągiem do Ostrawy, skąd przewożone są transportem drogowym do Sosnowca. Aktualnie oferujemy 4 tygodniowe regularne połączenia pociągowe na trasie Ostrawa – Triest, w roku 2016 zwiększymy ich liczbę do 6 – dodał Artur Pohl.

Oprócz rozwiązań intermodalnych, Ekol oferuje także usługi “konwencjonalne” takie jak krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różnej wielkości), logistykę kontraktową oraz specjalistyczne usługi celne.

W najbliższej przyszłości Ekol otworzy spółki na terenie Czech, Słowacji, Bułgarii oraz Iranu – mówi Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe oraz Executive Board Member.

Oprócz planowanej ekspansji w w/w krajach Ekol zamierza w ciągu najbliższych miesięcy otworzyć nowe oddziały, nie tylko na terenie Polski, ale również w Hiszpanii czy Rumunii.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C