Nowa usługa GLS

C

22-02-2016

ParcelLockers to specjalne schowki, do których kurier doręcza paczkę przeznaczoną do odbioru. GLS – jako pierwszy dostawca tego typu usługi na Węgrzech, w Słowacji, Rumunii i w Słowenii – posiada obecnie ponad 70 takich urządzeń zlokalizowanych w tym regionie. Do wdrożenia tej usługi przygotowuje się obecnie również GLS Czech Republic. W ten sposób europejska Grupa GLS zapewnia konsumentom dodatkowy, praktyczny sposób odbioru przesyłek.     Wśród klientów GLS systematycznie wzrasta liczba zamówień realizowanych online i dostaw przesyłek do gospodarstw domowych w Europie Wschodniej. W samych Węgrzech w 2015 roku wzrost ten wyniósł prawie 40 procent - Odbiorcy, rzadko przebywający pod jednym adresem przez cały dzień bądź oczekujący dyskretnej dostawy, mogą odebrać swoje paczki o dowolnej porze dnia i nocy w GLS ParcelLockers - mówi Gergely Farkas, Managing Director GLS Europe East - To rozwiązanie odpowiada współczesnemu stylowi życia.   Odbiorca otwiera ParcelLocker, w którym znajduje się paczka za pomocą kodu dostępu, otrzymanego z wyprzedzeniem za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail lub awizo. Rozwiązanie to umożliwia także nadawanie oraz odbiór paczek za pobraniem – płatność można zrealizować gotówką lub kartą kredytową. Za pomocą ParcelLockers można również nadawać przesyłki. Solidna konstrukcja terminali zapewnia paczkom bezpieczeństwo oraz stały nadzór. GLS oferuje dostawę do ParcelLockers jako nową, dodatkową opcję FlexDeliveryService w Europie Wschodniej. Inne opcje to odbiór przesyłek z punktów ParcelShop GLS lub zlecenie ich doręczenia w preferowanym dniu. ParcelLockers mogą być również wykorzystywane jako alternatywny adres dostawy w przypadku, gdy odbiorcy nie ma w domu – zastosowanie tego rozwiązania wymaga jednak wyrażenia zgody przez odbiorcę oraz dostępności ParcelLocker w okolicy. Film prezentuje sposób funkcjonowania schowków ParcelLocker :https://www.youtube.com/watch?v=vbHsSVKqHcU  

GLS ParcelLocker fotaParcelLockers to specjalne schowki, do których kurier doręcza paczkę przeznaczoną do odbioru. GLS – jako pierwszy dostawca tego typu usługi na Węgrzech, w Słowacji, Rumunii i w Słowenii – posiada obecnie ponad 70 takich urządzeń zlokalizowanych w tym regionie. Do wdrożenia tej usługi przygotowuje się obecnie również GLS Czech Republic. W ten sposób europejska Grupa GLS zapewnia konsumentom dodatkowy, praktyczny sposób odbioru przesyłek.

 

 

Wśród klientów GLS systematycznie wzrasta liczba zamówień realizowanych online i dostaw przesyłek do gospodarstw domowych w Europie Wschodniej. W samych Węgrzech w 2015 roku wzrost ten wyniósł prawie 40 procent – Odbiorcy, rzadko przebywający pod jednym adresem przez cały dzień bądź oczekujący dyskretnej dostawy, mogą odebrać swoje paczki o dowolnej porze dnia i nocy w GLS ParcelLockers – mówi Gergely Farkas, Managing Director GLS Europe East – To rozwiązanie odpowiada współczesnemu stylowi życia.

 

Odbiorca otwiera ParcelLocker, w którym znajduje się paczka za pomocą kodu dostępu, otrzymanego z wyprzedzeniem za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail lub awizo. Rozwiązanie to umożliwia także nadawanie oraz odbiór paczek za pobraniem – płatność można zrealizować gotówką lub kartą kredytową. Za pomocą ParcelLockers można również nadawać przesyłki. Solidna konstrukcja terminali zapewnia paczkom bezpieczeństwo oraz stały nadzór.

GLS oferuje dostawę do ParcelLockers jako nową, dodatkową opcję FlexDeliveryService w Europie Wschodniej. Inne opcje to odbiór przesyłek z punktów ParcelShop GLS lub zlecenie ich doręczenia w preferowanym dniu. ParcelLockers mogą być również wykorzystywane jako alternatywny adres dostawy w przypadku, gdy odbiorcy nie ma w domu – zastosowanie tego rozwiązania wymaga jednak wyrażenia zgody przez odbiorcę oraz dostępności ParcelLocker w okolicy.

Film prezentuje sposób funkcjonowania schowków ParcelLocker :
https://www.youtube.com/watch?v=vbHsSVKqHcU

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C