Nowe kumputery mobilne od Zebra

C

17-11-2016

Firma Zebra Technologies Corporation, dostawca rozwiązań do identyfikacji, śledzenia oraz zarządzania zasobami i procesami, zapowiedziała nowe dotykowe komputer mobilne z serii TC5 – TC51 i TC56. Modele, skierowane do sektora handlu detalicznego oraz firm i instytucji zatrudniających personel terenowy, spełniają wymagania klasy korporacyjnej w zakresie wytrzymałości, mocy i bezpieczeństwa.    Komputery mobilne z serii TC5 są nowoczesne i łatwe w użyciu, jak konsumenckie smartfony. Ich użytkownicy nie muszą wybierać między funkcjonalnością biznesową, wygodą obsługi a wyglądem urządzenia. Zaprojektowano je tak, aby działały przez lata i wytrzymywały przypadkowe upadki do wody lub na beton oraz pracę w zakurzonych obszarach.   Działają pod kontrolą systemu operacyjnego AndroidTM 6.0 (Marshmallow) i są wspierane przez Mobility DNA firmy Zebra –  pakiet zabezpieczeń aplikacji, narzędzi deweloperskich oraz aplikacji mobilnych dla użytkowników końcowych. Komputery korzystają z 64-bitowego, sześciordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,8 GHz, dzięki czemu aplikacje korporacyjne działają na nich do pięciu razy szybciej i zużywają o 15 proc. mniej prądu w porównaniu z urządzeniami, które używają platform czterordzeniowych.   Seria TC5 oferuje szereg funkcji, które zwiększają produktywność i komfort obsługi, m.in. łatwe odłączanie i wymianę akumulatora, duży 5-calowy ekran oraz konfigurowalne strefy dotykowe Active Edge™, które oferują szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji i aplikacji. Zapewniają też łatwość wsparcia operacyjnego, co pozwala obniżyć łączne koszty eksploatacji (TCO), a także szybkie połączenia bezprzewodowe wewnątrz i na zewnątrz budynków dzięki obsłudze łączności 802.11ac/r/k Wi-Fi oraz and 4G LTE WWAN. Joe White, wiceprezes, Enterprise Mobile Computing, Zebra Technologies mówi: „Nowa seria TC5 stanowi rozszerzenie oferty komputerów mobilnych firmy Zebra. Wprowadzenie tych urządzeń ma wzmocnić firmę na pozycji lidera rynku korporacyjnych urządzeń z systemem Android. Modele te pozwalają zwiększyć produktywność i zredukować jednocześnie łączne koszty eksploatacji w warunkach przemysłowych. Zebra dostarczyła już ponad milion urządzeń klasy korporacyjnej, działających pod kontrolą systemu Android, i wykorzystała swoje doświadczenie, aby zapewnić klientom wyjątkowe wzornictwo i funkcje biznesowe. Modele TC51 i TC56 wyglądają jak najpopularniejsze smartfony klasy konsumenckiej, ale mogą działać nawet w najtrudniejszych warunkach”.

Zebra Technologies 1Firma Zebra Technologies Corporation, dostawca rozwiązań do identyfikacji, śledzenia oraz zarządzania zasobami i procesami, zapowiedziała nowe dotykowe komputer mobilne z serii TC5 – TC51 i TC56. Modele, skierowane do sektora handlu detalicznego oraz firm i instytucji zatrudniających personel terenowy, spełniają wymagania klasy korporacyjnej w zakresie wytrzymałości, mocy i bezpieczeństwa. 

 

Komputery mobilne z serii TC5 są nowoczesne i łatwe w użyciu, jak konsumenckie smartfony. Ich użytkownicy nie muszą wybierać między funkcjonalnością biznesową, wygodą obsługi a wyglądem urządzenia. Zaprojektowano je tak, aby działały przez lata i wytrzymywały przypadkowe upadki do wody lub na beton oraz pracę w zakurzonych obszarach.

 

Działają pod kontrolą systemu operacyjnego AndroidTM 6.0 (Marshmallow) i są wspierane przez Mobility DNA firmy Zebra –  pakiet zabezpieczeń aplikacji, narzędzi deweloperskich oraz aplikacji mobilnych dla użytkowników końcowych. Komputery korzystają z 64-bitowego, sześciordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,8 GHz, dzięki czemu aplikacje korporacyjne działają na nich do pięciu razy szybciej i zużywają o 15 proc. mniej prądu w porównaniu z urządzeniami, które używają platform czterordzeniowych.

 

Seria TC5 oferuje szereg funkcji, które zwiększają produktywność i komfort obsługi, m.in. łatwe odłączanie i wymianę akumulatora, duży 5-calowy ekran oraz konfigurowalne strefy dotykowe Active Edge™, które oferują szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji i aplikacji. Zapewniają też łatwość wsparcia operacyjnego, co pozwala obniżyć łączne koszty eksploatacji (TCO), a także szybkie połączenia bezprzewodowe wewnątrz i na zewnątrz budynków dzięki obsłudze łączności 802.11ac/r/k Wi-Fi oraz and 4G LTE WWAN.

Joe White, wiceprezes, Enterprise Mobile Computing, Zebra Technologies mówi: „Nowa seria TC5 stanowi rozszerzenie oferty komputerów mobilnych firmy Zebra. Wprowadzenie tych urządzeń ma wzmocnić firmę na pozycji lidera rynku korporacyjnych urządzeń z systemem Android. Modele te pozwalają zwiększyć produktywność i zredukować jednocześnie łączne koszty eksploatacji w warunkach przemysłowych. Zebra dostarczyła już ponad milion urządzeń klasy korporacyjnej, działających pod kontrolą systemu Android, i wykorzystała swoje doświadczenie, aby zapewnić klientom wyjątkowe wzornictwo i funkcje biznesowe. Modele TC51 i TC56 wyglądają jak najpopularniejsze smartfony klasy konsumenckiej, ale mogą działać nawet w najtrudniejszych warunkach”.

Zebra Technologies 2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C