Nowe przewozy PKP CARGO na terenie Niemiec

C

17-04-2013

  Po raz pierwszy skład prowadzony przez lokomotywę PKP CARGO dotarł do portu przeładunkowego nad Renem w Rheinhausen. Pociąg trasę z Wrocławia do Reinhausen koło Duisburga liczącą ponad 1 tys. km pokonał w ciągu 30 godzin.     Pociąg wyruszył z Wrocławia w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 14.00. Na terenie Polski skład prowadziła lokomotywa ET22, zaś Niemiec (Rzepin - Rheinhausen) wielosystemowa jednostka Siemens EU45, również w barwach PKP CARGO. Pociąg przewożący na 29 wagonach kontenery pokonał na terenie Niemiec trasę około 750 km i dotarł do stacji docelowej we wtorek, 9 kwietnia około godz. 20. W proces przewozowy zaangażowana była spółka CARGOSPED, która w ramach Grupy PKP CARGO LOGISTICS specjalizuje się w obsłudze spedycji kolejowej i intermodalnej. PKP CARGO systematycznie rozszerza swoją obecność na terenie Niemiec. Obecnie regularnie prowadzone są pociągi m. in. do Hamburga, ładunki klientów PKP CARGO docierają przez Niemcy do portów w Rotterdamie i Antwerpii oraz do granicy francuskiej (Saarbrücken). Przejazd w ramach samodzielnej działalności przewozowej są możliwe w wyniku otrzymania w grudniu 2010 r. od administracji niemieckiej odpowiedzialnej za transport kolejowy (Eisenbahn-Bundesamt) Certyfikatu Bezpieczeństwa w zakresie części "B". PKP CARGO posiada obecnie certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnej realizacji przewozów również w Republice Czeskiej, Republice Słowackiej Austrii i Belgii.  

 

pkpcargochPo raz pierwszy skład prowadzony przez lokomotywę PKP CARGO dotarł do portu przeładunkowego nad Renem w Rheinhausen. Pociąg trasę z Wrocławia do Reinhausen koło Duisburga liczącą ponad 1 tys. km pokonał w ciągu 30 godzin.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


Pociąg wyruszył z Wrocławia w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 14.00. Na terenie Polski skład prowadziła lokomotywa ET22, zaś Niemiec (Rzepin – Rheinhausen) wielosystemowa jednostka Siemens EU45, również w barwach PKP CARGO. Pociąg przewożący na 29 wagonach kontenery pokonał na terenie Niemiec trasę około 750 km i dotarł do stacji docelowej we wtorek, 9 kwietnia około godz. 20. W proces przewozowy zaangażowana była spółka CARGOSPED, która w ramach Grupy PKP CARGO LOGISTICS specjalizuje się w obsłudze spedycji kolejowej i intermodalnej.


PKP CARGO systematycznie rozszerza swoją obecność na terenie Niemiec. Obecnie regularnie prowadzone są pociągi m. in. do Hamburga, ładunki klientów PKP CARGO docierają przez Niemcy do portów w Rotterdamie i Antwerpii oraz do granicy francuskiej (Saarbrücken). Przejazd w ramach samodzielnej działalności przewozowej są możliwe w wyniku otrzymania w grudniu 2010 r. od administracji niemieckiej odpowiedzialnej za transport kolejowy (Eisenbahn-Bundesamt) Certyfikatu Bezpieczeństwa w zakresie części “B”.


PKP CARGO posiada obecnie certyfikaty bezpieczeństwa uprawniające do samodzielnej realizacji przewozów również w Republice Czeskiej, Republice Słowackiej Austrii i Belgii.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C