Nowe Ro-Ro firmy Ekol

C

22-11-2016

Spółka Alternative Transport w piątek, 18 listopada, wodowała swój szósty już statek "MELEQ" w czasie uroczystości we Flensburgu, w Niemczech, w której wzięło udział 200 zaproszonych gości.     MELEQ może przewozić 280 naczep i dołączy do pięciu innych statków Ro-Ro należących do Alternative Transport w lutym 2017 roku, aby obsługiwać trasę między Turcją, a Włochami. Statek ma 210 metrów długości, pojemność ładunkową 32 600 ton i osiąga prędkość 21.3 węzła.   Po uroczystości wodowania, w której wzięło udział wielu gości z sektora logistyki z całej Europy, Ahmet Musul, Prezes Ekol Logistics i Alternative Transport, powiedział „Trzy lata temu rozpoczęliśmy tworzyć flotę statków Ro-Ro. Dzisiaj jesteśmy dumni, że możemy być świadkami wodowania naszego szóstego statku o nazwie MELEQ. W tym czasie osiągnęliśmy zrównoważony wzrost i zainwestowaliśmy ponad 100 milionów euro w rozbudowę naszej floty. Po wodowaniu MELEQ, będziemy otwierać nowe trasy i zwiększać częstotliwość istniejących połączeń, będziemy również ciągle inwestować. Ponadto planujemy zakończenie budowy i start operacji w nowym porcie  Ro-Ro w Yalova na początku 2017 roku. Będziemy oferować znaczące korzyści operacyjne dla  branży, nie tylko dzięki coraz większej flocie jaką posiadamy, ale również dzięki nowemu terminalowi."   "Cieszy nas szansa i zaufanie jakimi obdarzyły nas firmy Ekol Logistics oraz  Alternative Transport. Jesteśmy pewni, że nasze doświadczenie i wiedza w dziedzinie projektowania i budowy tego rodzaju statków przyczynią się do sukcesów obu tych spółek" - powiedział Henrique Pestana, Główny Projektant FSG, wykonawcy statku MELEQ.  

EkolsMeleq1Spółka Alternative Transport w piątek, 18 listopada, wodowała swój szósty już statek “MELEQ” w czasie uroczystości we Flensburgu, w Niemczech, w której wzięło udział 200 zaproszonych gości.  

 

MELEQ może przewozić 280 naczep i dołączy do pięciu innych statków Ro-Ro należących do Alternative Transport w lutym 2017 roku, aby obsługiwać trasę między Turcją, a Włochami. Statek ma 210 metrów długości, pojemność ładunkową 32 600 ton i osiąga prędkość 21.3 węzła.

 

Po uroczystości wodowania, w której wzięło udział wielu gości z sektora logistyki z całej Europy, Ahmet Musul, Prezes Ekol Logistics i Alternative Transport, powiedział „Trzy lata temu rozpoczęliśmy tworzyć flotę statków Ro-Ro. Dzisiaj jesteśmy dumni, że możemy być świadkami wodowania naszego szóstego statku o nazwie MELEQ. W tym czasie osiągnęliśmy zrównoważony wzrost i zainwestowaliśmy ponad 100 milionów euro w rozbudowę naszej floty. Po wodowaniu MELEQ, będziemy otwierać nowe trasy i zwiększać częstotliwość istniejących połączeń, będziemy również ciągle inwestować. Ponadto planujemy zakończenie budowy i start operacji w nowym porcie  Ro-Ro w Yalova na początku 2017 roku. Będziemy oferować znaczące korzyści operacyjne dla  branży, nie tylko dzięki coraz większej flocie jaką posiadamy, ale również dzięki nowemu terminalowi.”

 

“Cieszy nas szansa i zaufanie jakimi obdarzyły nas firmy Ekol Logistics oraz  Alternative Transport. Jesteśmy pewni, że nasze doświadczenie i wiedza w dziedzinie projektowania i budowy tego rodzaju statków przyczynią się do sukcesów obu tych spółek” – powiedział Henrique Pestana, Główny Projektant FSG, wykonawcy statku MELEQ.

 

EkolsMeleq4

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C