Nowi najemcy Panattoni Europe – Gdańsk i Łódź wynajęte w całości

C

11-09-2010

{modal href="/images/stories/panattoni_park_gdansk_big.jpg"} {/modal} Panattoni Europe, przedstawiciel rynku nieruchomości przemysłowych, informuje o 100% wynajęciu dwóch powstających budynków w Panattoni Park Gdańsk oraz w Panattoni Business Centre Łódź. Nowymi najemcami są: K-EX Sp. z o.o., Farutex Sp. z o.o. oraz DHL Global Forwarding. Firmy wynajmą łącznie 6 900 m2 powierzchni magazynowej.   Nowymi najemcami w Panattoni Park Gdańsk zostali: ogólnopolska firma kurierska K-EX Sp. z o.o. (dawniej Kolporter Express) oraz firma Farutex Sp. z o.o. K-EX wynajmie magazyn o powierzchni 1 200 m2. Drugim najemcą gdańskiego parku jest nowy klient Panattoni Europe - firma Farutex Sp. z o.o, która zajmie 2 000 m2 powierzchni. Farutex jest wiodącym dystrybutorem żywności dla segmentu HoReCa w Polsce: hoteli, restauracji i cateringu. W przypadku Panattoni Łódź Business Centre, nowym najemcą jest wiodąca firma na globalnym rynku logistycznym - DHL Global Forwarding Sp. z o.o. Firma wynajmie 3 700 m2 i jest to pierwsza wspólna umowa obu kontrahentów na terenie Polski. Panattoni Park Gdańsk docelowo będzie się składał z 3 budynków i zajmie powierzchnię 43 400 m2. Od maja trwa budowa pierwszego, ale już wynajętego w 100%, budynku o powierzchni 7600 m2. Pierwszymi najemcami byli: ABRA SA oraz Pika Sp. z o.o. Panattoni Park Gdańsk zlokalizowany został tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 metrów od planowanego węzła drogowego "Błonia". Dodatkowo, park mieści się blisko portu i nowego kontenerowego terminalu głęboko wodnego, centrum logistyczne idealnie nadaje się m.in. do obsługi międzynarodowego transportu morskiego.W czerwcu Panattoni Europe rozpoczął budowę pierwszego z dwóch zaplanowanych budynków Panattoni Business Center Łódź, których powierzchnia wyniesie po blisko 9 000 m2. Jako pierwsza tego typu inwestycja w portfolio dewelopera, oferuje powierzchnię typu "small business units". Pierwszy budynek będzie wynajmowany przez DS Smith Polska, producenta tektury falistej i opakowań, firmę z branży farmaceutycznej, dla którego powierzchnia magazynowa będzie miała charakter inwestycji build-to-suit (BTS) oraz ww. spółkę DHL Global Forwarding. Lokalizacja Panattoni Łódź Business Center to zbieg ulic Puszkina i Dostawczej w dzielnicy Łodzi Widzew, w pobliżu przyszłego węzła łączącego autostrady A1 i A2. To zaledwie 5 km od centrum Łodzi, przy planowanym węźle "Andrespol" autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn).  

{modal href=”/images/stories/panattoni_park_gdansk_big.jpg”}

{/modal}

Panattoni Europe, przedstawiciel rynku nieruchomości przemysłowych, informuje o 100% wynajęciu dwóch powstających budynków w Panattoni Park Gdańsk oraz w Panattoni Business Centre Łódź. Nowymi najemcami są: K-EX Sp. z o.o., Farutex Sp. z o.o. oraz DHL Global Forwarding. Firmy wynajmą łącznie 6 900 m2 powierzchni magazynowej.

 

Nowymi najemcami w Panattoni Park Gdańsk zostali: ogólnopolska firma kurierska K-EX Sp. z o.o. (dawniej Kolporter Express) oraz firma Farutex Sp. z o.o. K-EX wynajmie magazyn o powierzchni 1 200 m2. Drugim najemcą gdańskiego parku jest nowy klient Panattoni Europe – firma Farutex Sp. z o.o, która zajmie 2 000 m2 powierzchni. Farutex jest wiodącym dystrybutorem żywności dla segmentu HoReCa w Polsce: hoteli, restauracji i cateringu.

W przypadku Panattoni Łódź Business Centre, nowym najemcą jest wiodąca firma na globalnym rynku logistycznym – DHL Global Forwarding Sp. z o.o. Firma wynajmie 3 700 m2 i jest to pierwsza wspólna umowa obu kontrahentów na terenie Polski.

Panattoni Park Gdańsk docelowo będzie się składał z 3 budynków i zajmie powierzchnię 43 400 m2. Od maja trwa budowa pierwszego, ale już wynajętego w 100%, budynku o powierzchni 7600 m2. Pierwszymi najemcami byli: ABRA SA oraz Pika Sp. z o.o. Panattoni Park Gdańsk zlokalizowany został tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 metrów od planowanego węzła drogowego “Błonia”. Dodatkowo, park mieści się blisko portu i nowego kontenerowego terminalu głęboko wodnego, centrum logistyczne idealnie nadaje się m.in. do obsługi międzynarodowego transportu morskiego.

W czerwcu Panattoni Europe rozpoczął budowę pierwszego z dwóch zaplanowanych budynków Panattoni Business Center Łódź, których powierzchnia wyniesie po blisko 9 000 m2. Jako pierwsza tego typu inwestycja w portfolio dewelopera, oferuje powierzchnię typu “small business units”. Pierwszy budynek będzie wynajmowany przez DS Smith Polska, producenta tektury falistej i opakowań, firmę z branży farmaceutycznej, dla którego powierzchnia magazynowa będzie miała charakter inwestycji build-to-suit (BTS) oraz ww. spółkę DHL Global Forwarding. Lokalizacja Panattoni Łódź Business Center to zbieg ulic Puszkina i Dostawczej w dzielnicy Łodzi Widzew, w pobliżu przyszłego węzła łączącego autostrady A1 i A2. To zaledwie 5 km od centrum Łodzi, przy planowanym węźle “Andrespol” autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn).

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C