Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Zielonej Górze

C

20-12-2017

Panattoni Europe kontynuuje strategię rozwoju rynków wschodzących. Po Panattoni Park Lublin przyszedł czas na Zieloną Górę, gdzie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej deweloper tworzy nowoczesne centrum dystrybucyjne o docelowej minimalnej powierzchni 75 tys. m kw.

Panattoni Europe kontynuuje strategię rozwoju rynków wschodzących. Po Panattoni Park Lublin przyszedł czas na Zieloną Górę, gdzie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej deweloper tworzy nowoczesne centrum dystrybucyjne o docelowej minimalnej powierzchni 75 tys. m kw.

Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu inwestycji, która liczy blisko 50 tys. m kw. – powstają budynki dedykowane wielu najemcom (multi-tenant) o powierzchni: 30 tys. mkw. i 17 tys. m kw., a także BTS o metrażu 1900 m kw. Obiekty są już niemal w całości skomercjalizowane, a swój nowy adres znalazły w nim firmy z różnych branż – producent elementów do wózków inwalidzkich (Reac Components), jak i operatorzy logistyczni (FIEGE i PEKAES, dla którego powstał specjalny cross-dock). Niedługo wprowadzi się również lider w produkcji paneli drewnianych i wyrobów drewnopodobnych. Zakończenie tej fazy budowy zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku, natomiast sukcesywna kontynuacja rozbudowy całego parku będzie dostosowana do potrzeb rynku.

Województwo lubuskie, w tym Zielona Góra to dynamicznie rozwijająca się część kraju, która cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Potwierdzają to inwestycje Panattoni Europe – zanim deweloper zdecydował się na budowę Panattoni Park Zielona Góra, zrealizował dwa obiekty produkcyjne w regionie: dla Faurecii w Gorzowie Wielkopolskim oraz dla Ideal Automotive w Zielonej Górze. Jak komentuje Dorota Jagodzińska, Managing Director, Panattoni Europe: O sukcesie Zielonej Góry, a także realizowanego przez nas centrum dystrybucyjnego i tempie wynajęcia pierwszego budynku, zadecydowało z pewnością położenie – zachód Polski i bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami, a także infrastruktura drogowa i trasa S3. Nie należy zapominać również o ogromnym potencjale, który niesie ze sobą obecność uczelni wyższych w mieście czy specjalnych stref ekonomicznych i parków przemysłowych na terenie samego województwa. To wszystko sprawia, że wiele zagranicznych firm, m.in. niemieckich, skandynawskich, holenderskich, ale i szwajcarskich, rozpatruje ten rynek jako docelowe miejsce swoich inwestycji.

Panattoni Park Zielona Góra, który docelowo będzie składać się z 4 obiektów o łącznej powierzchni 75 tys. mkw. położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lokalizacja w pobliżu linii kolejowej oraz drogi wojewódzkiej biegnącej w kierunku planowanego mostu na Odrze w Milsku, a także węzła drogowego Racula umożliwiającego połączenie z trasą S3, gwarantują sprawne połączenie lądowe z najważniejszymi rynkami zbytu w kraju oraz za granicą.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C