Nowy egzamin zawodowy dla logistyków wciąż budzi emocje

C

13-03-2014

Blisko 200 nauczycieli szkół średnich, kształcących przyszłych logistyków wzięło udział w dorocznym Forum Nauczycielskim, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.  Tematem przewodnim Forum było przygotowanie do egzaminu zawodowego, zgodnego z nową podstawą programową.           Forum Nauczycielskie WSL po raz kolejny okazało się niezastąpioną okazją do wymiany cennych doświadczeń. Z wymaganiami nowej podstawy programowej i oczekiwaniami regionalnych ośrodków egzaminacyjnych oswajała dydaktyków Agnieszka Krupa ? egzaminator i nauczyciel z Zespołu Szkół nr 23 we Wrocławiu. W swoim wystąpieniu podała kilka cennych wskazówek i przykładów skutecznego przygotowania uczniów do nowej wersji egzaminu.   Organizacja egzaminu wywołała gorącą dyskusję. Liczne pytania i wątpliwości zgłaszane przez nauczycieli, jako głos forum zebrał Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki ? doc. dr inż. Ireneusz Fechner, który zaoferował wstawiennictwo i pomoc w wyjaśnieniu wszystkich problematycznych kwestii w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.   W imieniu poznańskiego oddziału OKE, głos zabrał Jerzy Materny. Podczas swojego wystąpienia omówił zasady organizacji egzaminu elektronicznego, który już w 2017 roku stanie się obowiązkowy. Troje nauczycieli-ochotników wcieliło się w rolę uczniów i na bieżąco rozwiązywało przykładowy test on-line, oceniając jednocześnie jakość obsługi narzędzia. Jerzy Materny zapewnił o pełnym wsparciu OKE przy organizacji egzaminu, szkoleniu personelu i przeprowadzaniu egzaminów ćwiczeniowych.   O nowych narzędziach i pomocach dydaktycznych, wspierających praktyczne aspekty kształcenia mówili Wojciech Rajkowski i Łukasz Strycharek, przedstawiciele firmy SKK. Firma we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki przygotowała zestawy dydaktyczne do nauki obsługi terminala z oprogramowaniem logistycznym, korzystania z tagów RFID oraz drukowania etykiet logistycznych, wyposażone w konspekty zajęć. Podczas Forum rozlosowano także trzy zestawy pomocy dydaktycznych i gadżetów od firmy Emapa, oferującej cyfrowe mapy do użytku biznesowego, jak i edukacyjnego. Forum Nauczycielskie WSL jest organizowane od 2007 roku. Służy wypracowywaniu nowych rozwiązań edukacyjnych, podnoszących jakość kształcenia w szkołach średnich i integrowaniu oczekiwań logistycznego rynku pracy z celami dydaktycznymi nauczycieli techników. Wyższa Szkoła Logistyki ? organizator Forum, przyjęła rolę patrona techników logistycznych i spedycyjnych, stanowiąc ośrodek konsultacyjny i doradczy dla dydaktyków z całego kraju, jak i dla władz i instytucji oświatowych.     

egzamn-logistyka-3Blisko 200 nauczycieli szkół średnich, kształcących przyszłych logistyków wzięło udział w dorocznym Forum Nauczycielskim, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.  Tematem przewodnim Forum było przygotowanie do egzaminu zawodowego, zgodnego z nową podstawą programową.

 

 

 

 

 

egzamn-logistyka-2Forum Nauczycielskie WSL po raz kolejny okazało się niezastąpioną okazją do wymiany cennych doświadczeń. Z wymaganiami nowej podstawy programowej i oczekiwaniami regionalnych ośrodków egzaminacyjnych oswajała dydaktyków Agnieszka Krupa ? egzaminator i nauczyciel z Zespołu Szkół nr 23 we Wrocławiu. W swoim wystąpieniu podała kilka cennych wskazówek i przykładów skutecznego przygotowania uczniów do nowej wersji egzaminu.

 

Organizacja egzaminu wywołała gorącą dyskusję. Liczne pytania i wątpliwości zgłaszane przez nauczycieli, jako głos forum zebrał Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki ? doc. dr inż. Ireneusz Fechner, który zaoferował wstawiennictwo i pomoc w wyjaśnieniu wszystkich problematycznych kwestii w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

 

W imieniu poznańskiego oddziału OKE, głos zabrał Jerzy Materny. Podczas swojego wystąpienia omówił zasady organizacji egzaminu elektronicznego, który już w 2017 roku stanie się obowiązkowy. Troje nauczycieli-ochotników wcieliło się w rolę uczniów i na bieżąco rozwiązywało przykładowy test on-line, oceniając jednocześnie jakość obsługi narzędzia. Jerzy Materny zapewnił o pełnym wsparciu OKE przy organizacji egzaminu, szkoleniu personelu i przeprowadzaniu egzaminów ćwiczeniowych.

 

O nowych narzędziach i pomocach dydaktycznych, wspierających praktyczne aspekty kształcenia mówili Wojciech Rajkowski i Łukasz Strycharek, przedstawiciele firmy SKK. Firma we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki przygotowała zestawy dydaktyczne do nauki obsługi terminala z oprogramowaniem logistycznym, korzystania z tagów RFID oraz drukowania etykiet logistycznych, wyposażone w konspekty zajęć. Podczas Forum rozlosowano także trzy zestawy pomocy dydaktycznych i gadżetów od firmy Emapa, oferującej cyfrowe mapy do użytku biznesowego, jak i edukacyjnego.

Forum Nauczycielskie WSL jest organizowane od 2007 roku. Służy wypracowywaniu nowych rozwiązań edukacyjnych, podnoszących jakość kształcenia w szkołach średnich i integrowaniu oczekiwań logistycznego rynku pracy z celami dydaktycznymi nauczycieli techników. Wyższa Szkoła Logistyki ? organizator Forum, przyjęła rolę patrona techników logistycznych i spedycyjnych, stanowiąc ośrodek konsultacyjny i doradczy dla dydaktyków z całego kraju, jak i dla władz i instytucji oświatowych. 

 

egzamn-logistyka-2

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C