Nowy magazyn firmy Rhenus

C

28-06-2016

W dniu 15 czerwca 2016 roku w obecności przedstawicieli władz lokalnych, gości oraz zarządu i pracowników firmy Rhenus, uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Logistycznego Bolesławiec. Firma Rhenus zdecydowała się na swoją własną inwestycję magazynową w Bolesławcu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.       Magazyn zlokalizowano w miejscu umożliwiającym sprawną dystrybucję na kilka rynków europejskich. Doskonała infrastruktura drogowa (autostrada A4, droga ekspresowa S18), a także bliskość hubów przeładunkowych czołowych dostawców usług kurierskich, stanowią o dużej atrakcyjności tej lokalizacji dla potencjalnych klientów z Polski i z Europy.   Prace budowlane rozpoczęły się na początku kwietnia 2016 roku. Magazyn zostanie zbudowany w standardzie wyższym niż obecnie obowiązujący na rynku powierzchni magazynowych standard A+. Inwestycja podzielona jest na kilka etapów. Pierwszym z nich, jest budowa magazynu o powierzchni 38 800 m2, a jej zakończenie przewidziane jest na początek października 2016 roku. W następnym etapie powstanie kolejne 17 000 m2, a docelowo w całym parku logistycznym powstaną magazyny o łącznej powierzchni 100 000 m2. Kolejnym elementem odróżniającym magazyn w Bolesławcu od standardów rynkowych jest powierzchnia socjalna. Już w pierwszym etapie powstanie 2.500 m2, które w drugim etapie inwestycji zostanie rozszerzone do 5.000 m2. W sąsiedztwie magazynu, w obrębie zakupionej działki, powstanie parking samochodowy dla pracowników na około 500 miejsc parkingowych.  

rhenus-nowy-magazyn 1W dniu 15 czerwca 2016 roku w obecności przedstawicieli władz lokalnych, gości oraz zarządu i pracowników firmy Rhenus, uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Logistycznego Bolesławiec. Firma Rhenus zdecydowała się na swoją własną inwestycję magazynową w Bolesławcu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

 

 

Magazyn zlokalizowano w miejscu umożliwiającym sprawną dystrybucję na kilka rynków europejskich. Doskonała infrastruktura drogowa (autostrada A4, droga ekspresowa S18), a także bliskość hubów przeładunkowych czołowych dostawców usług kurierskich, stanowią o dużej atrakcyjności tej lokalizacji dla potencjalnych klientów z Polski i z Europy.

 

Prace budowlane rozpoczęły się na początku kwietnia 2016 roku. Magazyn zostanie zbudowany w standardzie wyższym niż obecnie obowiązujący na rynku powierzchni magazynowych standard A+. Inwestycja podzielona jest na kilka etapów. Pierwszym z nich, jest budowa magazynu o powierzchni 38 800 m2, a jej zakończenie przewidziane jest na początek października 2016 roku. W następnym etapie powstanie kolejne 17 000 m2, a docelowo w całym parku logistycznym powstaną magazyny o łącznej powierzchni 100 000 m2. Kolejnym elementem odróżniającym magazyn w Bolesławcu od standardów rynkowych jest powierzchnia socjalna. Już w pierwszym etapie powstanie 2.500 m2, które w drugim etapie inwestycji zostanie rozszerzone do 5.000 m2. W sąsiedztwie magazynu, w obrębie zakupionej działki, powstanie parking samochodowy dla pracowników na około 500 miejsc parkingowych.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C