Nowy magazyn w Pruszczu Gdańskim

C

15-04-2016

W Pruszczu Gdańskim rusza nowa platforma logistyczna JAS-FBG SA, która zastąpi platformę gdańską. Została wybudowana na zapotrzebowanie spółki przez Panattoni Europe. Magazyn zlokalizowany jest w bezpośredniej bliskości węzła komunikacyjnego, co ułatwi komunikację z głównymi drogami w regionie.   Usytuowanie doków względem siebie ma kształt litery ,,L” – umożliwi to szybsze i bardziej efektywne operacje rozładunkowo-załadunkowe towarów luzem w kontenerach – do czego przyczyni się także standaryzacja procesu obsługi ręcznych rozładunków i przyjęcia towarów, która jest elementem funkcjonowania placówki JAS-FBG na Pomorzu. Dodatkowe zagęszczenie doków pozwoliło uzyskać wskaźnik metrażu przypadający na 1 dok wynoszący 281 m2. Przy standardzie jeden dok na 800 m2 jest to wynik bardzo dobry.   Część magazynowa platformy liczy 4485 m2, zawierając 2265 miejsc regałowych wysokiego składowania do 11 m, oraz 17 doków do rozładunku samochodów tyłem i poziom „0”. Magazyn pozwala na składowanie towarów spożywczych w oparciu o warunki standardu ISO 22 000, a systemy zarządzania nim – klasy WMS (Qguar) oraz informatycznej wymiany danych z systemem SAP – gwarantują bezbłędne wydawanie przyjętych towarów i możliwość wprowadzania danych do systemu magazynowania klienta. Zarządzanie towarami odbywać się będzie według FIFO, FEFO lub LIFO.   Platforma w Pruszczu Gdańskim dysponuje również tzw. magazynem czasowego składowania (magazyn celny) umożliwiającym, w miarę potrzeby, obsługę towarów importowanych do kraju np. w kontenerach. Znajdzie się w niej także spedycja krajowa, która dzięki zmianie lokalizacji i większej liczbie doków do dyspozycji znacznie rozwinie swój serwis paletowy dla Trójmiasta i pozostałego obszaru woj. pomorskiego. Wysoką jakość obsługi zapewni platformie doświadczona kadra profesjonalistów z wieloletnim stażem pracy w JAS-FBG SA. Część magazynowa platformy czynna będzie od poniedziałku do piątku, od godz. 6.00 do 22.00, biurowa od 8.00 do 16.00. Adres platformy: ul. Tczewska 22, Park Panattoni II, 83-000 Pruszcz Gdański.  

JAS-FBG Pruszcz Gdański 1W Pruszczu Gdańskim rusza nowa platforma logistyczna JAS-FBG SA, która zastąpi platformę gdańską. Została wybudowana na zapotrzebowanie spółki przez Panattoni Europe. Magazyn zlokalizowany jest w bezpośredniej bliskości węzła komunikacyjnego, co ułatwi komunikację z głównymi drogami w regionie.

 

Usytuowanie doków względem siebie ma kształt litery ,,L” – umożliwi to szybsze i bardziej efektywne operacje rozładunkowo-załadunkowe towarów luzem w kontenerach – do czego przyczyni się także standaryzacja procesu obsługi ręcznych rozładunków i przyjęcia towarów, która jest elementem funkcjonowania placówki JAS-FBG na Pomorzu. Dodatkowe zagęszczenie doków pozwoliło uzyskać wskaźnik metrażu przypadający na 1 dok wynoszący 281 m2. Przy standardzie jeden dok na 800 m2 jest to wynik bardzo dobry.

 

Część magazynowa platformy liczy 4485 m2, zawierając 2265 miejsc regałowych wysokiego składowania do 11 m, oraz 17 doków do rozładunku samochodów tyłem i poziom „0”. Magazyn pozwala na składowanie towarów spożywczych w oparciu o warunki standardu ISO 22 000, a systemy zarządzania nim – klasy WMS (Qguar) oraz informatycznej wymiany danych z systemem SAP – gwarantują bezbłędne wydawanie przyjętych towarów i możliwość wprowadzania danych do systemu magazynowania klienta. Zarządzanie towarami odbywać się będzie według FIFO, FEFO lub LIFO.

 

Platforma w Pruszczu Gdańskim dysponuje również tzw. magazynem czasowego składowania (magazyn celny) umożliwiającym, w miarę potrzeby, obsługę towarów importowanych do kraju np. w kontenerach. Znajdzie się w niej także spedycja krajowa, która dzięki zmianie lokalizacji i większej liczbie doków do dyspozycji znacznie rozwinie swój serwis paletowy dla Trójmiasta i pozostałego obszaru woj. pomorskiego. Wysoką jakość obsługi zapewni platformie doświadczona kadra profesjonalistów z wieloletnim stażem pracy w JAS-FBG SA. Część magazynowa platformy czynna będzie od poniedziałku do piątku, od godz. 6.00 do 22.00, biurowa od 8.00 do 16.00. Adres platformy: ul. Tczewska 22, Park Panattoni II, 83-000 Pruszcz Gdański.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C