Czeski przewoźnik kolejowy wchodzi na polski rynek

C

25-02-2013

  Międzynarodowy przewoźnik kolejowy AWT Group, zdecydował się na znaczne wzmocnienie swojej obecności na polskim rynku. Stanie się to możliwe dzięki jego nowopowstałej spółce zależnej AWT Rail PL. Spółka ta w pierwszej kolejności oferować będzie usługi transportowe dla lokalnych zakładów przemysłowych z branży energetycznej, przemysłu stalowego, chemicznego oraz motoryzacyjnego.       - Spółka AWT Rail PL została założona ponieważ wierzymy w wielki potencjał rozwojowy polskiego rynku transportu kolejowego. Polska jest krajem o znaczeniu strategicznym, zarówno dla przewozów tranzytowych pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią, jak i ze względu na istniejące na jej obszarze porty morskie oraz infrastrukturę, która odgrywa kluczową rolę w ruchu pomiędzy Europą Północną i Południową. Już obecnie przewozimy w Polsce poważne ilości kluczowych surowców, na przykład węgiel, koks oraz materiały dla przemysłu stalowego i chemicznego. Stąd chcemy się na tym rynku intensywnie rozwijać w perspektywie wielu lat - zaznacza prezes zarządu AWT Rail PL , dyrektor handlowy ds. transportu kolejowego grupy AWT, Jana Vládková. Polski rynek transportu kolejowego jest trzykrotnie większy od czeskiego. Według oficjalnych danych w 2011 r. na polskich torach przetransportowano 224 miliony ton materiałów. W Czechach w tym samym okresie wolumen ten wyniósł jedynie 80 milionów ton. Biorąc pod uwagę odległość wykonanych przewozów kolejowych polski rynek osiągnął 51 miliardów tonokilometrów, a czeski - tylko 14 miliardów. W AWT Rail PL zatrudniony jest czesko - polski zespół handlowy. Może on pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i dogłębną znajomością polskiego rynku transportu kolejowego, przewozów intermodalnych, a także przemysłu ciężkiego.  

 

awttMiędzynarodowy przewoźnik kolejowy AWT Group, zdecydował się na znaczne wzmocnienie swojej obecności na polskim rynku. Stanie się to możliwe dzięki jego nowopowstałej spółce zależnej AWT Rail PL. Spółka ta w pierwszej kolejności oferować będzie usługi transportowe dla lokalnych zakładów przemysłowych z branży energetycznej, przemysłu stalowego, chemicznego oraz motoryzacyjnego.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

 


– Spółka AWT Rail PL została założona ponieważ wierzymy w wielki potencjał rozwojowy polskiego rynku transportu kolejowego. Polska jest krajem o znaczeniu strategicznym, zarówno dla przewozów tranzytowych pomiędzy Europą Wschodnią i Zachodnią, jak i ze względu na istniejące na jej obszarze porty morskie oraz infrastrukturę, która odgrywa kluczową rolę w ruchu pomiędzy Europą Północną i Południową. Już obecnie przewozimy w Polsce poważne ilości kluczowych surowców, na przykład węgiel, koks oraz materiały dla przemysłu stalowego i chemicznego. Stąd chcemy się na tym rynku intensywnie rozwijać w perspektywie wielu lat – zaznacza prezes zarządu AWT Rail PL , dyrektor handlowy ds. transportu kolejowego grupy AWT, Jana Vládková.


Polski rynek transportu kolejowego jest trzykrotnie większy od czeskiego. Według oficjalnych danych w 2011 r. na polskich torach przetransportowano 224 miliony ton materiałów. W Czechach w tym samym okresie wolumen ten wyniósł jedynie 80 milionów ton. Biorąc pod uwagę odległość wykonanych przewozów kolejowych polski rynek osiągnął 51 miliardów tonokilometrów, a czeski – tylko 14 miliardów.


W AWT Rail PL zatrudniony jest czesko – polski zespół handlowy. Może on pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i dogłębną znajomością polskiego rynku transportu kolejowego, przewozów intermodalnych, a także przemysłu ciężkiego.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C