Nowy serwis Renault Trucks w Kaliszu

C

28-09-2010

{modal href="/images/stories/polsad1_big.jpg"} {/modal} 17 września w Fabianowie między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim został oficjalnie otwarty kolejny serwis Renault Trucks Polska. Jego właścicielem jest posiadająca już trzy inne obiekty działające pod szyldem francuskiej marki firma POLSAD z Kutna.    Na uroczystość otwarcia serwisu przybyło ponad trzystu gości. W znakomitej większości gościami byli obecni i przyszli klienci kaliskiego serwisu, prowadzący w okolicy firmy transportowe.   Nie zabrakło także oficjeli - przedstawicieli lokalnych władz, które przychylnie patrzą na każdą nową inwestycję pojawiającą się w tej okolicy na czele z Bożeną Budzik, burmistrzem gminy Nowe Skalmierzyce.   Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezes Renault Trucks Polska, Philippe Gorjux oraz właściciel POLSAD-u, Jacek Korczak. Chwilę później przez serwis z ogłuszającym  rykiem klaksonów przejechały najnowsze wersje pojazdów Renault Trucks - Magnum, Premium i Kerax. Warto przypomnieć, że jest to już czwarty serwis Renault Trucks prowadzony przez POLSAD. Pozostałe działają w Kutnie, Rzgowie pod Łodzią i w Koninie. Serwis położony przy ruchliwej trasie nr 25 obsługuje samochody ciężarowe Renault już od wiosny. Od tego czasu trwały jednak intensywne prace nad wykończeniem części biurowo-socjalno-magazynowej. Okazały obiekt powstał na dużej, znajdującej się bezpośrednio przy szosie działce, o powierzchni 20.000 metrów kwadratowych. By można go zbudować konieczne było podniesienie terenu. W tym celu nawieziono tu 450 naczep piasku. Cały plac został utwardzony betonową kostką.   W budynku o powierzchni 2000 metrów kwadratowych znajduje się obszerna i jasna hala  warsztatowa wyposażona w cztery przejazdowe stanowiska (trzy kanały, jedno z podnośnikami) -  w sumie jednocześnie może być na nich obsługiwanych 10 pojazdów. Do każdego stanowiska doprowadzona jest magistrala olejowa. Okazały magazyn części zamiennych pozwala na szybką obsługę i naprawę ciężarówek. Tylko najbardziej nietypowe części zamienne trzeba zamawiać z centralnego magazynu Renault Trucks. Jednak nawet w takim przypadku oczekiwanie na ich dostarczenie nie potrwa dłużej niż 24 godziny. Już niedługo zostanie też oddana do użytku wyposażona w kanał , znajdująca się w osobnej hali Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, świadcząca pełny zakres  usług. Trwają też prace przy kolejnym budynku. Po ich zakończeniu możliwości serwisu będą jeszcze bardziej imponujące - jednocześnie będzie można w nim obsługiwać nawet 14 ciężarówek.   na zdjęciu:  Uroczyste przecięcie wstęgi: z prawej strony:Philippe Gorjux, Prezes Renault Trucks Polska, z lewej: Jacek Korczak, Prezes Polsadu

{modal href=”/images/stories/polsad1_big.jpg”}

{/modal}
17 września w Fabianowie między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim został oficjalnie otwarty kolejny serwis Renault Trucks Polska. Jego właścicielem jest posiadająca już trzy inne obiekty działające pod szyldem francuskiej marki firma POLSAD z Kutna.   

Na uroczystość otwarcia serwisu przybyło ponad trzystu gości. W znakomitej większości gościami byli obecni i przyszli klienci kaliskiego serwisu, prowadzący w okolicy firmy transportowe.


 

Nie zabrakło także oficjeli – przedstawicieli lokalnych władz, które przychylnie patrzą na każdą nową inwestycję pojawiającą się w tej okolicy na czele z Bożeną Budzik, burmistrzem gminy Nowe Skalmierzyce.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezes Renault Trucks Polska, Philippe Gorjux oraz właściciel POLSAD-u, Jacek Korczak. Chwilę później przez serwis z ogłuszającym  rykiem klaksonów przejechały najnowsze wersje pojazdów Renault Trucks – Magnum, Premium i Kerax. Warto przypomnieć, że jest to już czwarty serwis Renault Trucks prowadzony przez POLSAD. Pozostałe działają w Kutnie, Rzgowie pod Łodzią i w Koninie.


Serwis położony przy ruchliwej trasie nr 25 obsługuje samochody ciężarowe Renault już od wiosny. Od tego czasu trwały jednak intensywne prace nad wykończeniem części biurowo-socjalno-magazynowej. Okazały obiekt powstał na dużej, znajdującej się bezpośrednio przy szosie działce, o powierzchni 20.000 metrów kwadratowych. By można go zbudować konieczne było podniesienie terenu. W tym celu nawieziono tu 450 naczep piasku. Cały plac został utwardzony betonową kostką.

 

W budynku o powierzchni 2000 metrów kwadratowych znajduje się obszerna i jasna hala  warsztatowa wyposażona w cztery przejazdowe stanowiska (trzy kanały, jedno z podnośnikami) –  w sumie jednocześnie może być na nich obsługiwanych 10 pojazdów. Do każdego stanowiska doprowadzona jest magistrala olejowa. Okazały magazyn części zamiennych pozwala na szybką obsługę i naprawę ciężarówek. Tylko najbardziej nietypowe części zamienne trzeba zamawiać z centralnego magazynu Renault Trucks. Jednak nawet w takim przypadku oczekiwanie na ich dostarczenie nie potrwa dłużej niż 24 godziny.


Już niedługo zostanie też oddana do użytku wyposażona w kanał , znajdująca się w osobnej hali Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, świadcząca pełny zakres  usług. Trwają też prace przy kolejnym budynku. Po ich zakończeniu możliwości serwisu będą jeszcze bardziej imponujące – jednocześnie będzie można w nim obsługiwać nawet 14 ciężarówek.

 

na zdjęciu:  Uroczyste przecięcie wstęgi: z prawej strony:Philippe Gorjux, Prezes Renault Trucks Polska, z lewej: Jacek Korczak, Prezes Polsadu

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C