Nowy system do zarządzania hubem w firmie TNT Express

C

11-04-2010

{modal href="/images/stories/aktualnosci/tnt1_big.jpg"} {/modal}Firma TNT Express wdrożyła Hub Management System, który służy do zarządzania ruchem ciężarówek na terenie hubu. Korporacja stosuje to narzędzie wyłącznie w międzynarodowych hubach tranzytowych. Taki status posiada warszawski hub drogowy TNT przy ul. Annopol. Inwestycja ma posłużyć do usprawnienia pracy przy obsłudze ciężarówek przyjeżdżających i wyjeżdżających z hubu.   HMS jest narzędziem do zarządzania, komunikacji i kontroli sytuacji na zewnątrz budynku magazynowego. Dzięki skonfigurowaniu kilku urządzeń tworzących cały system kierownicy magazynu bez wychodzenia z pokoju wiedzą, co dokładnie dzieje się na placu.   Cały proces rozpoczyna się na bramie wjazdowej, gdzie zatrzymują się wszystkie pojazdy. Każdy z nich jest odpowiednio identyfikowany, a dane natychmiast wpisane do komputera znajdującego się w punkcie przyjęć. Następnie system pobiera te dane i przekazuje dalej - do komputera kierownika magazynu. Na jego ekranie, w oknie tkz. Control Centre pojawia się komunikat o przyjeździe danej ciężarówki. Kierownik nie ruszając się z miejsca, ustawia kursor na ciężarówce i "przeciąga ją myszką" pod właściwy dok. Jak tylko skończy tę operację, pracownik punktu przyjęć przy bramie wjazdowej otrzymuje dyspozycję w systemie dokąd, a ściślej do którego doku ma skierować ciężarówkę. Analogicznie przebiega proces wyjazdu ciężarówki z hubu. Gdy jest już załadowana, na ekranie komputera znajdującego się w punkcie przyjęć pojawia się informacja o gotowości pojazdu do wyjazdu. Taka informacja to sygnał dla pracownika, że za chwilę pod bramą pojawi się ciężarówka opuszczająca hub. On ją plombuje, uzupełnia wpisy do systemu i tak "odprawiony" pojazd może wyjechać poza teren.   HMS służy do zarządzania ruchem pojazdów po placu manewrowym. Pozwala na sprawowanie pełnej kontroli na placu manewrowym, dokach, parkingu, wjeździe do hubu. Kierownik magazynu patrzy w ekran i wie, na jakim etapie rozładunku lub załadunku są ciężarówki znajdujące się na terenie hubu albo jaka z nich jeszcze nie dojechała. Monitor pokazuje wszystkie te zdarzenia w czasie rzeczywistym.   HMS jest obsługiwany przez osobny serwer i specjalnie skonfigurowane skanery naręczne RF, którymi posługują się pracownicy magazynu. System uzupełniają ponadto 4 mobilne urządzenia typu PDA pozostające do dyspozycji kierowników. Gdy opuszczają oni swoje biuro, nadal mają pełną  kontrolę nad ciężarówkami znajdującymi się na terenie. Dodatkowo urządzenia PDA służą także do skanowania przesyłek. Co ważne, dane z HMS są przekazywane do innego systemu ROCS, który z kolei zarządza ruchem ciężarówek w trasie.   HMS jest także narzędziem umożliwiającym przygotowywanie raportów na temat wszelkich czynności wykonywanych odbywających się na samochodach wahadłowych typu: ile czasu taki samochód jechał od bramy wjazdowej do doku, jak długo trwał załadunek, rozładunek itp.


{modal href=”/images/stories/aktualnosci/tnt1_big.jpg”}

{/modal}Firma TNT Express wdrożyła Hub Management System, który służy do zarządzania ruchem ciężarówek na terenie hubu. Korporacja stosuje to narzędzie wyłącznie w międzynarodowych hubach tranzytowych. Taki status posiada warszawski hub drogowy TNT przy ul. Annopol. Inwestycja ma posłużyć do usprawnienia pracy przy obsłudze ciężarówek przyjeżdżających i wyjeżdżających z hubu.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

HMS jest narzędziem do zarządzania, komunikacji i kontroli sytuacji na zewnątrz budynku magazynowego. Dzięki skonfigurowaniu kilku urządzeń tworzących cały system kierownicy magazynu bez wychodzenia z pokoju wiedzą, co dokładnie dzieje się na placu.

 

Cały proces rozpoczyna się na bramie wjazdowej, gdzie zatrzymują się wszystkie pojazdy. Każdy z nich jest odpowiednio identyfikowany, a dane natychmiast wpisane do komputera znajdującego się w punkcie przyjęć. Następnie system pobiera te dane i przekazuje dalej – do komputera kierownika magazynu. Na jego ekranie, w oknie tkz. Control Centre pojawia się komunikat o przyjeździe danej ciężarówki. Kierownik nie ruszając się z miejsca, ustawia kursor na ciężarówce i “przeciąga ją myszką” pod właściwy dok. Jak tylko skończy tę operację, pracownik punktu przyjęć przy bramie wjazdowej otrzymuje dyspozycję w systemie dokąd, a ściślej do którego doku ma skierować ciężarówkę. Analogicznie przebiega proces wyjazdu ciężarówki z hubu. Gdy jest już załadowana, na ekranie komputera znajdującego się w punkcie przyjęć pojawia się informacja o gotowości pojazdu do wyjazdu. Taka informacja to sygnał dla pracownika, że za chwilę pod bramą pojawi się ciężarówka opuszczająca hub. On ją plombuje, uzupełnia wpisy do systemu i tak “odprawiony” pojazd może wyjechać poza teren.

 

HMS służy do zarządzania ruchem pojazdów po placu manewrowym. Pozwala na sprawowanie pełnej kontroli na placu manewrowym, dokach, parkingu, wjeździe do hubu. Kierownik magazynu patrzy w ekran i wie, na jakim etapie rozładunku lub załadunku są ciężarówki znajdujące się na terenie hubu albo jaka z nich jeszcze nie dojechała. Monitor pokazuje wszystkie te zdarzenia w czasie rzeczywistym.

 

HMS jest obsługiwany przez osobny serwer i specjalnie skonfigurowane skanery naręczne RF, którymi posługują się pracownicy magazynu. System uzupełniają ponadto 4 mobilne urządzenia typu PDA pozostające do dyspozycji kierowników. Gdy opuszczają oni swoje biuro, nadal mają pełną  kontrolę nad ciężarówkami znajdującymi się na terenie. Dodatkowo urządzenia PDA służą także do skanowania przesyłek. Co ważne, dane z HMS są przekazywane do innego systemu ROCS, który z kolei zarządza ruchem ciężarówek w trasie.

 

HMS jest także narzędziem umożliwiającym przygotowywanie raportów na temat wszelkich czynności wykonywanych odbywających się na samochodach wahadłowych typu: ile czasu taki samochód jechał od bramy wjazdowej do doku, jak długo trwał załadunek, rozładunek itp.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C