Nowy termin Transexpo 2021

C

13-04-2021

Zarząd Targów Kielce w porozumieniu z wystawcami oraz współorganizatorem wydarzenia Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej podjął decyzję o przełożeniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego na październik 2021 roku.

Historia zatoczyła koło, można by powiedzieć, koło autobusowe oczywiście. Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo, które miały się odbyć w czerwcu wracają do terminu jesiennego. Warto zaznaczyć, że organizowana już po raz piętnasty wystawa tylko raz, podczas pierwszej edycji odbyła się w kwietniu, w kolejnych latach najnowocześniejsze autobusy prezentowane były w Targach Kielce albo we wrześniu, albo właśnie w październiku.

 

To dopiero miał być jubileusz…

Osoby nie zaznajomione z „targową kuchnią” zapewne nie zdają sobie sprawy z tego, że przygotowanie wydarzenia targowego to wiele miesięcy wytężonej pracy. Pierwsze ustalenia dotyczące kolejnej edycji, nawet w przypadku wystawy organizowanej jak Transexpo w cyklu dwuletnim, zapadają w zasadzie na dzień po skończonych targach. A ustalenia dotyczące 15. edycji targów Transexpo zakładały gros atrakcji – raz się przecież kończy 15 lat. Koncerty, bogate stoiska, cały wachlarz wydarzeń towarzyszących, ten jubileusz zapowiadał się imponująco.

 

Świat na przystanku

Pandemia COVID-19 zatrzymała wszystkie plany. Także terminarz Targów Kielce niemal się rozsypał, oprócz tego, że branża targowa stanęła w marcu 2020 roku, trzeba było także podejmować szybkie decyzje dotyczące wystaw odbywających się także w drugiej połowie roku. Z perspektywy tych kilku miesięcy, można dobitnie stwierdzić, że przełożenie Transexpo z października 2020 r. na czerwiec 2021 r. było posunięciem słusznym. Wszyscy pamiętamy szalejącą wtedy na świecie drugą falę pandemii. Dziś żyjemy podczas trzeciej fali, czy ona już się powoli kończy? Tego nie wiemy. Ale wiemy coś czego w zeszłym roku nie wiedzieliśmy: szczepienia działają, a program szczepień na całym świecie pędzi niczym autobus ekspresowy i wciąż przyspiesza.

– Czy Targi Transexpo mogły odbyć się już w czerwcu? – zadaje sobie pytanie Anna Gąszcz, dyrektor projektu – Zapewne tego dowiemy się dopiero w czerwcu. Wiem jedno, wystawa bezpieczniejsza i o wiele lepiej spełniająca pokładane w niej nadzieje wystawców i zwiedzających odbędzie się w październiku. Wierzę, że ten „stary” jesienny termin, tym razem przyniesie nam szczęście.

XV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo odbędą się od 27 do 29 października 2021 roku w Targach Kielce. Swój udział w październikowej imprezie potwierdzają potentaci z branży.

Razem z Targami Transexpo odbędą się także Targi Polska Pomoc Drogowa Hol-Expo, Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APE oraz Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych Moto-Tech. Zapraszamy!

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C