Nowy terminal cross-dockingowy na Pomorzu już działa

C

21-02-2013

  Terminal firmy DB Schenker Logistics w aglomeracji Gdańska rozpoczął obsługę klientów trzy dni temu, 18 lutego 2013 roku. Obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie.       Terminal posiada doskonałe połączenia z siecią ważnych dróg krajowych, łączących takie miasta jak Gdańsk, Gdynia, Sopot. - Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej - mówi Janusz Górski, prezes Schenker Sp. z o.o. - Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej - z powodów ekologicznych i sąsiedzkich - dodaje Janusz Górski. Dotychczasowy terminal Oddziału mieścił się w Gdyni. Przeniesienie lokalizacji za miasto zmniejszy natężenie ruchu w jego obrębie, co wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics. Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3-hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m2 powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m2 biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła.  

 

crossDBTerminal firmy DB Schenker Logistics w aglomeracji Gdańska rozpoczął obsługę klientów trzy dni temu, 18 lutego 2013 roku. Obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

 


Terminal posiada doskonałe połączenia z siecią ważnych dróg krajowych, łączących takie miasta jak Gdańsk, Gdynia, Sopot.


– Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej – mówi Janusz Górski, prezes Schenker Sp. z o.o. – Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej – z powodów ekologicznych i sąsiedzkich – dodaje Janusz Górski.


Dotychczasowy terminal Oddziału mieścił się w Gdyni. Przeniesienie lokalizacji za miasto zmniejszy natężenie ruchu w jego obrębie, co wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics.


Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3-hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m2 powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m2 biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C